Highlander: Remake v podání režiséra Johna Wicka

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

První Highlander se objevil v kinech už v polovině osmdesátých let. Od té doby se dočkal dalších čtyř filmových pokračování, dvou televizních seriálů, animáku i několika knih. Teď se studio Lionsgate/Summit Entertainment rozhodlo v sérii pokračovat a jako režiséra povolalo Chada Stahelskiho.

O novém Highlanderovi se začalo diskutovat již v roce 2008. Poslední update v roce 2014 sice oznámil, že se režie ujme Cedric Nicolas-Troyan a v roli Ramireze by se mohl objevit Tom Cruise, ale pak veškeré debaty utichly. Teď však server The Hollywood Reporter přišel se zprávou o obnovení.

„Jsem fanoušek původního filmu už od střední školy. Témata nesmrtelnosti, lásky a identity jsou skvěle zachyceny v mytologickém příběhu,“ řekl režisér Chad Stahelski, jehož jediným snímkem je zatím akční thriller John Wick.

Původní Highlander, kde hlavní roli ztvárnil Christopher Lambert, vypráví o nesmrtelném skotském rytíři Connoru MacLeodovi. Ten napříč stoletími bojuje o nadpřirozenou moc, která připadne poslednímu přeživšímu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také