Film o životě J.R.R. Tolkiena vznikne pod taktovkou režiséra Pána času

Přečtěte si

Autor

Tvorba životopisného snímku o stvořiteli Středozemě, J.R.R. Tolkienovi, se dala do pohybu. Chystaný film už má svého režiséra, kterým nebude nikdo jiný než James Strong.

Filmař podepsaný pod oblíbenými seriály Panství Downton, Broadchurch nebo Pán času se nedávno upsal k režii připravovaného počinu Middle Earth. Film má být produkován novou společností Unique Features Boba Shaye a Michaela Lynne. Ti se za svého vedení New Line Cinema zasloužili o adaptaci Pána prstenů na stříbrné plátno. Při produkci životopisu se k nim připojí Rachel Horowitz.

Snímek by měl vzniknout podle scénáře Anguse Fletchera. Ten strávil posledních šest let v archivech a studiem různých rozhovorů, aby shromáždil co nejvíce informací o J.R.R. Tolkienovi.

Děj se bude soustředit na autorovo mládí a jeho lásku k Edith Bratt, kterou si později vzal za ženu. Pár žil šťastně a spokojeně v Oxfordu až do chvíle, kdy byl Tolkien roku 1914 naverbován a poslán bojovat v první světové válce. Právě zážitky z bitev později inspirovaly tolik oblíbené příběhy ze Středozemě.

Tento projekt není prvním plánem na zpracování osudů obdivovaného autora. V roce 2013 přišel Fox s nápadem zpracovat spisovatelovo studium na Pembroke College a zážitky z války. Projekt se ovšem nikdy neuskutečnil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také