TOP 10: Nejlepší filmy se zvířaty

Já, kocour se právě prohání v kinech a to je skvělá příležitost kouknout se na snímky, kde hrají prim roztomilá zvířátka. Podívejme se na výběr deseti z nich, pěkně chronologicky.

Lassie se vrací (1943)

et_lassie

Legendární pes Lassie ve své době zaujal spoustu lidí. Věrný přítel člověka, díky kterému přijde ke štěstí mnoho lidí. Vzniklo několik adaptací a dokonce i seriál. Ve verzi z roku 1943 hrála ve svých jedenácti letech slavná Elizabeth Taylor.

Nekonečný příběh (1984)

falkor-the-luckdragon-from-the-neverending

Legendární počin o klučinovi, co zažívá těžko uvěřitelné dobrodružství plné mýtických postav díky kouzelné knize, jejíž se stane součástí. Průvodce mu v netradičním světě dělá Falko, což je zvláštní typ létajícího psa zkříženého s drakem. Takového mazlíčka by prostě chtěl mít doma každý.

Beethoven (1992)

beethoven

Kdo by neznal tohohle velkého chlupatého sympaťáka? Je nepořádný, je zlobivý a děti ho milují. Jeho páníček, věčný morous, však až tolik ne. To se však změní a Beethoven pomůže uvědomit si svému pánovi, že je rodina vždy na prvním místě.

Zachraňte Willyho (1993)

8a7b2159f63bfba7fc7b4f85ab76dd14

Kosatka, která si získala srdce milionů lidí po celém světě. Chudák uvězněný v příliš malém mořském parku si stýská po své rodině. Nikdo velkého savce neposlouchá, až na malého chlapce, který se se zvířetem sblíží a rozhodne se mu pomoci. Příběh o tom, jak dokážou zvířata měnit lidi.

101 dalmatinů (1996)

11879-204176

Je to puntíkované, dělá  to rámus a je toho více než sto. Co to je? Rodinná podívaná o dvou pejscích a jejich zamilovaných páníčcích, zlé madame Deville a překážkách. Pro milovníky psů povinnost. Čtyřnohých miláčků je tu skutečně hodně.

Dračí srdce (1996)

23_1

Tady je trochu atypické zvířátko, ale kamarádit by se s ním chtěl určitě každý z vás. Hlavním z hrdinů je totiž mluvící drak. Děj je zasazený do temného středověku, ovládaného krutým vládcem Einonem, který rozsévá tyranii a utrpení. Přežívá díky tomu, že mu kdysi dal půlku srdce moudrý a spravedlivý drak, kterému Einon slíbil, že bude srdečným panovníkem. Ovšem slib porušil a drak se stal vyděděncem společnosti. Aby zabránil strastem nevinných občanů, spojí se s lovcem draků Bowenem a společně podnítí rebelii proti pevné ruce krutého krále. Drak je tu sakra chytrá a mocná bytost, navíc velký sympaťák.

Myšák Stuart Little (1999)

maxresdefault

Rodina Littlů se rozhodla malému Georgovi vybrat v jednom sirotčinci brášku, ale vybrala mu sourozence velmi netradičního. Stuart totiž není chlapec, ale malá, lidsky se chovající myš. Ve velkém světě lidí skýtajícím nejrůznější překážky se malý hrdina s ocáskem a zálibou v sýru snaží najít si své místo a domov. Bude vám ho líto, zvláště zpočátku, jak ho jeho velký bratr George odmítá přijmout do rodiny. Myši v domácnost většinou moc rádi nevidíme, ale u Stuarta bychom zajisté rádi udělali výjimku.

Garfield ve filmu (2004)

garfield

Kdo by neznal ryšavého líného kocoura se slabostí pro lasagne? Filmová verze sice pokulhává za komiksy či animovaným seriálem, co se kvality týče, ale pořád jde o slušnou podávanou. Garfield je vtipný, ironický a i přes lhostejnost naprosto ke všemu zkrátka sympaťák.

Letopisy Narnie (2005)

2836676_640px

Pán prstenů pro děti, jak se sáze spisovatele Clivea Staplese Lewise říká, sleduje osudy mladých sourozenců, kteří najdou ve starobylé skříni vchod do bájné Narnie plné zázraků a mýtických postav. Jednou z nich je i chrabrý lev Aslan, který vede válku se zlou čarodějnicí.  Vůdce těch hodných je majestátní, moudrý a takový typ velitele, kterého byste dobrovolně následovali i do pekla.

Marley a já (2008)

0004be47-1600

Na první pohled se jedné o klasickou rodinnou podávanou, kdy si mladý pár pořídí pejska přinášejícího plno trampot a veselých situací. Ovšem tomu tak ve skutečnosti není. Marley zde slouží jako prostředník k vyprávění příběhu, který skrývá mnohem více než by se mohlo zdát. V jednoduchosti je síla a tak i když se zdánlivě zde nic neděje, film vás zaujme svou upřímností.

2 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno