Plakáty, videa, hudba. Doctor Strange se představuje v plné parádě!

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Zbrusu nová marvelovka o geniálním neurochirurgovi s kouzelnickými choutkami láká na více než dvouhodinové audiovizuální dobrodružství propracovaným marketingem.

Na Doctora Strange se těšíme. Má totiž všechny předpoklady stát se solidní žánrovou chuťovkou, na kterou fanoušci komiksových adaptací čekají jako na smilování. Parádní herecké obsazení (Cumberbatch, Mikkelsen, Ejiofor, Swinton, McAdams) vypadá ve vypiplaných trailerech více než vhodně a pokud budeme brát vážně zvěsti, že se máme těšit na něco, co jsme od Marvelu či od konkurence ještě neviděli, očekávání logicky stoupají do závratných výšin.

Film se rozhodně netváří jako obyčejná komiksová událost, o čemž svědčí všechny ty promakané TV Spoty či featurette. Na některé z nich se můžete podívat mezi následujícími odstavci.

Doctor Strange naváže na třetí fázi filmového studia Marvel, započatou letošní Občanskou válkou, tedy třetím dílem kultovního Kapitána Ameriky. Stephen Strange je arogantním, společensky nesnesitelným, ale zároveň brilantním a celosvětově uznávaným neurochirurgem. Jeho život projde razantní změnou po nešťastné autohavárii, při které utrpí zranění tak vážná, že už nemůže ve své pracně budované kariéře pokračovat. Osud ho zavede do himalájského pohoří, kde objeví společenství vládnoucí tajemnou magií a jak správně předpokládáte, tak se ze Stephena stane mocný superhrdina, který se později přidá k Avengers v boji proti arcipadouchovi Thanosovi.

A teď dva vymazlené psychadelické plakáty, kterými se bude Doctor Strange prezentovat ve světových IMAX kinosálech.

O hudbu se postaral Michael Giacchino, jehož melodie si jistě spojíte s filmy jako Ratatouille, Vzhůru do oblak, Super 8 či Jurský svět. Oscarový skladatel je rovněž podepsán pod soundtrackem nových Star Treků a ústřední melodii k očekávané marvelovce si můžete poslechnout prostřednictvím následujícího videa.

Doctor Strange startuje v českých kinech už příští čtvrtek, tedy o týden dříve než v Americe. Snímek režiséra Scotta Derricksona bude čtrnáctým dílem rozšířeného filmového universa studia Marvel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také