Bude Joss Whedon režírovat nové Hvězdné války?

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Od loňského roku, kdy do kin vstoupil jeho snímek Avengers: Age of Ultron, jsme o Jossi Whedonovi takřka neslyšeli. Poslední natáčení pod taktovkou Marvelu jej podle jeho slov ohromně vyčerpalo a vzhledem k ne příliš oslavným reakcím kritiků se Whedon rozhodl „uklidit“ do ústraní. Ale podle všeho se mu zase vrací chuť do práce, protože se rozpovídal o svých vytoužených režijních plánech do budoucna.

Návrat na scénu Whedon trošičku zpolitizoval, když natočil video SaveTheDay nabádající Američany k účasti ve volbách, aby tak zabránili zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Žádná z mnoha hollywoodských celebrit (Robert Downey Jr., Marc Ruffalo nebo Julianne Moore) ve spotu Trumpa nejmenovala, ale jeho zpráva byla naprosto srozumitelná. Tento comeback následovalo prohlášení, že Whedon pracuje na scénáři k hororovému snímku z období druhé světové války, a jak sám říká, příběh bude temný a nepodobný ničemu, co dosud vytvořil.

I když se mohou fanoušci začít tetelit blahem, že se Whedon vrací do filmového průmyslu, nový horor není jeho největší ambicí. Režisér a scenárista v jednom si vcelku veřejně pomýšlí na to, že by se vrhl do práce na novém spin-offu Hvězdných válek. Práce na filmu direktivně spojeném s celou legendární sérií jej až tolik nelákala, ale na spin-off by Whedon, po zhlédnutí traileru k Rouge One, nejspíš kývl. Hlavně proto, že má dojem, že by jej to tolik nesvazovalo. Jenže kromě Hvězdných válek vyjádřil i svůj hypotetický zájem o spolupráci na nějaké bondovce nebo třeba Catwoman v podání Anne Hathaway. Jediné, co se z tohoto prohlášení tak dá vydedukovat, je Whedonova nová inspirace a elán k tvorbě, ale tyto projekty jsou zatím bohužel daleko od jakékoliv realizace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také