Trailer #1: Noční zvířata (2016) – Tom Ford se vrací k režii

Přečtěte si

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

Autor

Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

V roce 2009 debutoval módní návrhář Tom Ford s filmem A Single Man v hlavních rolích s Colinem Firthem a Julianne Moore. O tom, že půjde o vizuálně podmanivou podívanou, nepochyboval nikdo, ale Ford předčil všechna očekávání, když se z intimního filmu o starším univerzitním profesorovi stalo jedno z nejlepších dramat roku a Colin Firth dokonce získal svou první Oscarovou nominaci. Nyní se Ford na režisérskou židli vrací a my už máme první ochutnávku jeho nového filmového počinu.

Noční zvířata jsou adaptací knihy Tony a Susan od Austin Wrighta o páru, který balancuje na tenké linii mezi láskou a krutostí, pomstou a vykoupením. Drama zkoumá intimitu mezi dvěma partnery a poodhaluje temná tajemství o minulosti každého z nich. V hlavních rolích uvidíme festivalového miláčka Amy Adams (která hrála hlavní roli v úspěšném dramatu Arrival) a Jakea Gyllenhaala (Slídil), což je duo, které slibuje minimálně stejný herecký koncert jako před sedmi lety předvedl Colin Firth s Julianne Moore. Amy a Jake navíc mají silnou podporu ve zbytku obsazení, které zahrnuje Michaela Shannona, Aarona Taylor-Johnsona, Islu Fisher nebo Lauru Linney.

Se skvělým trailerem Vás na film může navnadit i fakt, že film již měl premiéru na Benátském filmovém festivalu, odkud si odnesl cenu Grand Jury. Film se také promítal na festivalu v Torontu, kde také sklidil divácký i kritický úspěch. U nás se film dostane do kin 24. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také