TOP 10: Nejlepší srpnové trailery

Přečtěte si

Autor

Srpen byl samozřejmě po červencové smršti na ukázky slabší. Přesto jsme se dočkali třeba prvního náhledu na Resident Evil nebo dalších Star Wars a vypadá to, že Forest Whitaker si umí vybrat lákavé filmy, protože se tento měsíc ve výběru objevil hned dvakrát.

1) Rogue One: Star Wars Story (Official Trailer) 

Nákup století se Disneymu začíná vyplácet. Sedmá epizoda nastartovala moderní sérii pro novou generaci diváků a utržila přes 2 miliardy. Spin-off Rogue One má zase skvělé trailery a láká na velké dobrodružství z obrovského fikčního světa. Nastavené je to marketingově a produkčně bezchyby, různé oldschool výjevy a temnější podtón kvitujeme. Vaderovo ikonické dýchání je jen bonbónkem na celé ukázce, která nešetří atmosférickou hudbou pumpující do žil adrenalin. Super práce.

V českých kinech: 15. 12. 2016

2) Blair Witch (New Trailer)

Tenhle trailer jede na plný plyn. Kultovka z roku 1999 se dočkala nepřímého pokračování/remaku a vše vypadá a zní tak, jak má. Podivné zvuky a ruchy, lekačky, znepokojivé výjevy, třepavá ruční kamera… jasně, bylo to tu už mockrát a pokud neholdujete found-footage filmům, ani Blair Witch vás nepřesvědčí. Tahle výprava do lesa bude i tak plná děsu a hrůz, i kdyby to na sobě tu slavnou nálepku nemělo, takže nouze o hororový zážitek určitě nebude.

V českých kinech: –

3) Smrt ve tmě (Red Band Trailer) 

Nízkorozpočtové horory jsou zkrátka v kurzu. Po velice dobrém Lights Out přichází do kin i Don´t Breathe, který má zajímavou zápletku a hlavně pečlivě sestříhaný trailer (střih a hudba vládnou). Z Langa jde strach i respekt zároveň a pocit události udělají klasicky i výňatky z recenzí, z nichž hlavně ta poslední o Hitchcockovi na cracku láká převelice. A prý to i tak dobré je.

V českých kinech: 1. 9. 2016

4) Příchozí (International Trailer)

Z Dennise Villneuvea se klube zatraceně velká režisérská persona. Po filmech jako Zmizení a Sicario na nás míří další jeho originální film. Arrival totiž nabídne filozofické sci-fi a jako nástroj komunikace mezi lidstvem a mimozemskou rasou využije Amy Adams. Vizuálně i myšlenkou to připomíná Kontakt s Jodie Foster, což v dnešní změti digibordelu není vůbec špatná výchozí pozice. A je to i skvělá rozcvička před druhým Blade Runnerem, který bude sledovaný mnohem bedlivěji. První velký trailer však jednoznačně navnadil.

V českých kinech: 10. 11. 2016

5) Sully: Zázrak na řece Hudson (Official IMAX Trailer)

Clint Eastwood už je pár let považovaný za renomovaného filmaře a Tom Hanks hrdiny tohoto typu umí nejlépe na světě. Sully bude vypadat skvěle a bude vyprávět o jednom velkém rozhodnutí, za které ponese hlavní hrdina následky. Film všechny své hlavní trumfy již vytáhnul a logicky si samotný pád nechává až do kin. Jedinou vadou může být fakt, že se jedná o velmi podobné téma jako Let od Zemeckise. Uvidíme.

V českých kinech: 8. 9. 2016

6) La La Land (Official Teaser Trailer) 

Od tvůrce Whiplashe takový decentní a klidný romantický muzikál? Když zpívá Emma Stone a všechno vypadá tak krásně načančaně, proč vlastně ne. S Goslingem už k sobě pasují od Bláznivé, ztracené lásky a k dobru je i původní scénář samotného Chazella, protože ten hudbě evidentně rozumí. Něco mi říká, že nás čeká pecka.

V českých kinech: 19. 1. 2017

7) Guardians (Trailer)

Studená válka neskončila. Americké komiksové filmy si podmanily celý svět. Všichni se najednou zajímají o Avengers a Justice League… a Rusové nechtějí být pozadu. A tak vznikli Guardians. Parta nadpřirozených lidí, co chrání svět. Samozřejmě to vypadá jako direct-to-dvd béčko, ale hrozně to baví svou vážností a obrovskou touhou vytvořit vlastní komiksovou značku konkurující 60-70 let starým ověřeným americkým komiksům. Jako vizuálně zajímavý erkový akčňák by to ale mohlo fungovat. Polomedvěd s kulometem samozřejmě rules.

V českých kinech: –

8) Dunkerk (Announcement Trailer)

Christopher Nolan měl vždycky teasery nezajímavé a nudné. Ve většině případů šlo pouze o objevení loga či pár vteřin záběrů. Dunkerk jde na to lepší cestou a ihned ukazuje, že na atmosféře se šetřit nebude. Důležitým znakem této krátké ukázky je i gradující tempo a ukázkový poslední záběr, který šponuje napětí a krásně si hraje s očekáváním a představivostí. Samozřejmě očekáváme v budoucnosti víc, ale i tak výborné navnazení.

V českých kinech: 20. 7. 2017

9) Resident Evil: Poslední kapitola (International Teaser Trailer)

Resident Evil je značka, která jako jedna z prvních na velká plátna převedla příběh podle počítačové hry. Toto skoro prvenství jí už nikdo neodpáře, ale je čas jít dál. Final Chapter je již šestým a zdá se, že posledním dílem této série. Už těžce vyluhovaná značka (ze slov Umbrella nebo Racoon City dostáváme kopřivku) tak předá pomyslnou pochodeň dalším (Blizzard, Ubisoft), kteří se budou snažit posunout povědomí o filmech podle předlohy PC her někam dál. Osobně vybíráme mezinárodní trailer, protože se nám zdá soudržnější a lépe na závěr celé franšízy láká. K dispozici je taktéž trailer s Guns n Roses.

V českých kinech: 26. 1. 2017

10) Mastnej škrtič (Red Band Trailer)

Znáte film Růžoví plameňáci? Připravte se na drsnější a hororovější moderní verzi. Mastnej škrtič totiž kombinuje oplzlost, obscénnost, hororovost, absurditu a groteskní komedii k vytvoření jakéhosi podivného guláše pro ty největší filmové fajnšmakery. Tohle je bizár toho nejhrubšího zrna takže někoho to může pobavit, někoho znechutit, ale každý si na tenhle výtvor vytvoří názor. Trailer přesně takto funguje a jsem si jistý, že film na tom bude úplně stejně.

V českých kinech: –

Srpen za námi, před námi školní rok, podzim a povinnosti. A taky povinnosti studií nás navnazovat na svá další filmová díla. Na co se můžeme těšit? Bodnul by nějaký finální trailer na Inferno nebo Fantastická zvířata a chtělo by to už začít propagovat další Underworld nebo Affleckovo Live by Night, co myslíte? Tak zase příště.

3 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také