Drb týdne: J.J. Abrams natočí pokračování Muže z oceli

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Na internetu se vyrojily zprávy, že se Warneři snaží uhnat režiséra nových Star Treků a posledních Hvězdných válek.

Spasitel upadajících filmových sérií. Jinak se snad ani o J.J. Abramsovi nedá mluvit. Mission: Impossible, Star Trek a Star Wars, to je výčet filmů, kterým vtiskl svou tvář obrýlený geek z New Yorku. Dokázal tak efektivně předvést klasická dobrodružství novým fanouškovským generacím. A nyní se prý k něčemu podobnému schyluje i u Supermana.

Muž z oceli v roce 2013 úspěšně nastartoval budování rozšířeného filmového universa podle příběhů ze stránek DC Comics. Režíroval tehdy Zack Snyder, ale ten po nemasném neslaném blockbusteru Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti ztratil podstatnou část důvěry hlavounů studia Warner Bros. a nadcházející týmovka Justice League bude nejspíš jeho posledním výrazným tvůrčím příspěvkem v rámci této filmové ságy. Komu tedy hodit na krk sequel nejslavnějšího superhrdiny? Zákulisní drby mluví jasně – Muže z oceli 2 natočí J.J. Abrams!

jj-abrams

Na jednu stranu to dává perfektní smysl. Abrams v roce 2002 napsal scénář s názvem Superman: Flyby, který měl na stříbrné plátno převést režisér McG. K realizaci projektu tehdy sice nedošlo, ale jestli Warneři něco potřebují, tak je to tvůrčí jistota a režisér novodobých Star Treků či loňské miliardové Síly se probouzí takovou zárukou bezpochyby je. Otázkou tedy zůstává, zda by pracovně vytížený Abrams (produkce dalších epizod Star Wars) našel čas a chuť k práci s příběhy Supermana.

Tímto však fámy a spekulace ohledně rozšířeného DC Universa nekončí. V následujícím přehledu jsou shrnuty (internetem kolující) plánované premiéry filmů i s jejich možnými režiséry či potenciálními zápletkami a jde vskutku o zajímavé čtení:

Aquaman – 27. července 2018 – ve filmu se má objevit superpadouch Ocean Master, ale spíš jen jako cameo. Jeho postavu si prý tvůrci šetří pro další příběhy a hlavním záporákem bude tedy již potvrzený Black Manta
Muž z oceli 2 – 5. října 2018 – režie J.J. Abrams, Doug Liman nebo Edgar Wright?
Shazam – 5. dubna 2019 – režie Sam Raimi nebo Shawn Levy?
Batman – 14. června 2019 – Ben Affleck jako režisér, producent a představitel netopýřího muže drží tvůrčí otěže pevně v rukou a vybírají se možní záporáci
Sebevražedný oddíl 2 – 1. listopadu, 2019 – režie se ujme opět David Ayer a údajně se máme těšit na padoucha jménem Deathstroke, ale možná prý přijdeme o Jokera Jareda Leta, který se výrazně nepohodl se studiem kvůli sestříhání jedničky
New Gods – 3. dubna, 2020 – režie George Miller?
Green Lantern Corps – 24. července, 2020 – režie Alfonso Cuarón?
Justice League 2 – 2. října 2020 – režie Patty Jenkins?

Údajně se jedná o několika televizních seriálech přímo propojených se světem Justice League a hlavními kandidáty jsou prý Mladí Titáni (Teen Titans) a Secret Six. Do poloviny září letošního roku mají přijít oficiální oznámení ze strany Warner Bros., tak jsme zvědaví, kolik z výše uvedených spekulací bude potvrzeno.

1 komentář

  1. Tento plán by se mi líbil mnohem víc než ten co je oficiální. Vypustit sólovku Cyborga by bylo nejlepší co by DC mohlo udělat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také