Dostane Ježíš z Big Lebowskiho vlastní film?

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Bratři Coenové jsou známí tím, že si moc na pokračování svých děl nepotrpí a vždy preferují nové projekty. Ale podle posledních informací mohli v případě kultovního filmu o pohodáři ztvárněném Jeffem Bridgesem udělat výjimku.

Webový portál Birth.Movies.Death totiž přišel se zajímavou teorií. John Turturro, v Big Lebowskim ztvárňující bowlingového mága Ježíše, momentálně v New Yorku natáčí snímek nazvaný Going Places. Tento film se sice tváří jako remake francouzského počinu ze sedmdesátých let, ale ve skutečnosti by mělo jít o volné pokračování bowlingové komedie.

V Going places si zahrají Bobby Cannavale, Audrey Tatou a Susan Sarandon. Na dotaz, zda se skutečně dočkáme Ježíše v tomto dílu, Turturro jansou odpověď nedal. Jen naznačil, že by si sám přál ztvárnit tuto výstřední postavu ještě jednou, ale obsáhlejší informace podat nemohl. Situace kolem vlastnických práv je totiž trochu zapeklitější. Na více informací si budeme muset počkat.

Big Lebowski dorazil do kin v roce 1998 a rozhodně nešlo o kasovní trhák – dokázal si vydělat jen skromných 17,4 milionů dolarů. Ovšem jeho kvality byly doceněny později a dnes patří ke kultům světové kinematografie a nejoblíbenějším dílům bratrů Coenů.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také