S kým se porve Batman?

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Ani Joker, Tučňák, Hádankář nebo Deadshot. Hlavním padouchem Batmanovy připravované sólovky bude mnohem nenápadnější, ale o nic méně nebezpečný protivník – Deathstroke.

Pokud někdo v souvislosti s Afflekovým Batmanem (premiéra 2019) očekával jednoho z klasických protivníků netopýřího muže, bude z následujících odstavců zklamán. Deathstroke patří mezi ty méně známé záporáky komiksového DC světa, ale v posledních letech si tato postava získala mnohé fanoušky a to především díky televizním seriálům.

Slade Wilson, jak zní jeho civilní jméno, se objevil například v oblíbeném Smallville nebo Arrow (přes 30 epizod a herec Manu Bennett ho ztvárnil velmi působivě), ale na stříbrném plátně si odbude svoji premiéru. Jeho účast v sólovce Batmana potvrdil sám Ben Affleck, když pověsil na internet následující video.

A kdo to ten Deathstroke vlastně vůbec je? Jedná se o nekompromisního žoldáka s vytříbenými zabijáckými schopnostmi, ale vyniká i ohromující inteligencí, protože dokáže využívat až 90 % své mozkové kapacity. Takový protivník by Batmanovi rozhodně slušel a je asi i dobře, že se studio rozhodlo (prozatím) vydat originálnější cestou a nechat si ikoničtější záporáky v záloze. Joker, Two-Face nebo Poison Ivy nás v budoucnu určitě neminou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také