5 důvodů, proč jít na Star Trek: Do neznáma

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Zítra přistane v našich kinech vesmírná loď Enterprise, po restartu celé značky již potřetí. Na co nás osudy posádky kapitána Kirka nalákají tentokráte?

1. Posádka

Kirk, Spock, Uhura, Scotty, McCoy, Sulu, Čechov…. Všichni členové jsou pro ostatní přínosem a rozhodně nepůsobí jen jako castingová výplň. Každý z nich je ve snímku z nějakého důvodu, se svým posláním.

2. Akce

Angažování režiséra Justina Lina slibovalo bombastickou akci, a té se nám skutečně dostalo. Výbuchy, rvačky na blízko i scény s phasery v hlavních rolích. Tady se nudit nebudete.

3. Sci-fi

Vědeckofantastických snímků na vysoké úrovni z kvalitativního hlediska je dnes jako šafránu. Technické vymoženosti, cizí rasy, objevování neznámých koutů galaxie – to všechno k tomu patří. Star Trek, jako vůbec jedna z nejznámějších vesmírných ság všech dob, přináší z tohoto seznamu vše.

4. Idris Elba

Kirkovi a spol. tentokráte zatopí nevyzpytatelný Krall, pod jehož maskou se skrývá Idris Elba. Když se rozdávalo charisma, tak si tento britský herec pro něj došel vícekrát.

5. Odlehčenost

I přesto, že Enterprise dostane těžkou čočku, její posádka neztrácí nadhled a smysl pro humor. Za to můžeme poděkovat komediálnímu Simonovi Peggovi, který se podílel na scénáři a je autorem několika povedených vtipů ve filmu.

Star Trek: Do neznáma vstoupí do kin 18. srpna.

TIP: Nenechte si ujít tento film v Dolby Atmos.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také