5 důvodů, proč jít na romantickou komedii Za láskou vzhůru

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Do kin před pár dny vstoupil film s názvem Za láskou vzhůru, který vtipnou formou poukazuje na skutečnost, že láska si nevybírá. Krásné Diane volá tajemný Alexandr, jenž našel v restauraci její mobil a po chvíli ostychu se rozhodnou potkat osobně. Diane připadal Alexandr jako ideální partner, ale jen do chvíle, než zjistila, že je jí takřka po pás. Tato lovestory vznikla na motivy argentinského snímku Corazón de León, který byl ve Francii velmi úspěšný, a my vám přinášíme pět důvodů, proč byste si na Za láskou vzhůru měli zajít do kina.

1. Aktuální téma

Mnoho lidí se dnes vydává na rande naslepo, a bez nadsázky lze říct, že si své protějšky idealizujeme. Stejně na tom je i Diane, které se charismatický Alexandr přizná, že je movitým architektem a benevolentním svobodným otcem dospívajícího syna. Na schůzce ovšem vyjde najevo, že přece jen není tak perfektní, jak si Diane malovala. Jenže i přes skoro půl metrový výškový rozdíl krásná právnička s omluvou neodejde na toaletu a tajně neuteče, jak jsme zvyklí z jiných filmů, ale dá drobnému architektovi šanci si získat její sympatie.

2. Jean Dujardin

Tohoto šarmantního francouzského herce si můžete pamatovat ze snímků jako je Vlk z Wall Street, Milosrdné lži, Památkáři nebo z filmu s názvem The Artist, jež Dujardinovi vynesl Oscara za hlavní mužskou roli. Postavy, které hrál, jsou velmi rozmanité, a proto byste si neměli nechat ujít, jak se se ztvárněním výškově nevýrazného Alexandra popere, protože sám měří 182 centimetrů.

3. Bourání předsudků

Výškové rozdíly partnerských dvojic nejsou brány nijak posměšně nebo kriticky, pokud je ve vztahu tím vyšším muž. Tehdy jsou dovoleny nepoměry v řádech desítek centimetrů a většina lidí ani nehne brvou. Jenže když se role obrátí a žena je ta vyšší, najednou se oba stanou terči vtipů a posměšků, což mnohdy ve výsledku může vést i k rozpadu jinak fungujícího vztahu. Za láskou vzhůru se zaměřuje právě na tento výškový „nepoměr“, který není ve filmovém průmyslu příliš oblíbeným tématem, a snaží se dokázat, že láska nedbá hranic a rozdílů.

4. Francouzské romantiky není nikdy dost

Francouzi jsou bráni jako odborníci na lásku, což dokazuje i nespočet populárních romantických snímků jako je například Amélie z Montmartru, Dívka na mostě, Vadí nevadí a v neposlední řadě Láska Michaela Hanekeho. Francouzské uličky a zákoutí jsou navíc ideálním místem pro uvolněné letní lovestory. Za láskou vzhůru je proto kombinací dechberoucího prostředí, krásné francouzské herečky Virginie Efiry a již zmíněného Jeana Dujardina.

5. Vtip a sebeironie

Mohlo by se zdát, že Alexandr je u dlouhonohé Diane kvůli svému „handicapu“ předem odsouzen k nezdaru. Jenže díky nadhledu, sebeuvědomění a schopnosti ji rozesmát a okouzlit i jinak, než jen svým vzezřením, na blonďatou právničku dělá patřičný dojem. Je příjemné vidět, že jsou hlavní hrdinové schopní se za sebe postavit a čelit tak nepochopení jejich okolí. Výškový rozdíl Diane i Alexandrovi přinese mnoho úsměvných, ale i trapných chvilek, jenže pokud si sami ze sebe umíme udělat srandu, hned se vše nepříjemné snáší jednodušeji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také