Víkendové tržby: Krotitelé duchů nestačili na rozjeté Mazlíčky

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Asi nejvíce nenáviděný film posledních měsíců (alespoň dle některých ohlasů na internetu) odstartoval těsně pod hranicí padesáti milionů dolarů.

  1. místo – Tajný život mazlíčků: 50,560 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Krotitelé duchů: 46 milionů, novinka
  3. místo – Legenda o Tarzanovi: 11,120 milionů, 3. týden v žebříčku
  4. místo – Hledá se Dory: 11,040 milionů, 5. týden v žebříčku
  5. místo – Mike i Dave sháněj holku: 7,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Očista: Volební rok: 6,080 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo– Centrální inteligence: 5,3 milionů, 5. týden v žebříčku
  8. místo – The Infiltrator: 5,287 milionů, novinka
  9. místo – Obr Dobr: 3,747 milionů, 3. týden v žebříčku
  10. místo – Den nezávislostiNový útok, 3,450 milionů, 4. týden v žebříčku

Na novodobé Krotitele duchů se snášela neúprosná kritika vlastně od chvíle, kdy byl tento reboot klasické série ohlášen. Prapodivné herecké obsazení, nevýrazný režisér a například nejvíce „dislajkovaný“ trailer na youtube všech dob. Co se týče samotných výdělků po vstupu filmu do amerických kin, tak se čekal spíš propadák, ale výsledek rozhodně není tak hrozivý, jak se původně předpokládalo.

Krotitelé/krotitelky totiž odstartovali za ucházejících 46 milionů dolarů. Recenze nejsou ani zdaleka tak zdrcující, jak se diváci obávali a pokud se snímku (nějak zázračně) zadaří ve zbytku světa, tak by mohlo jít ještě o zajímavější cifry. Ano, ale v podstatě jenom na papíře.

ghostbusters-chris-hemsworth.0.0

Šéfové studia Sony se pravděpodobně nedočkají černých čísel při celkovém sčítání výdělků, protože (přiznaný) rozpočet Krotitelů se blíží k nějakým sto padesáti milionům a to internetem kolují fámy, že se do filmu prý na poslední chvíli napumpovalo ještě dalších padesát mega čistě pro reklamní účely. Pokud se ve zbytku světa nebude konat druhý Warcraft (ano, hloupé srovnání už jenom kvůli tomu, že jsou Krotitelé duchů zakázáni v Číně), tak se tato ambiciózní série pravděpodobně utne hned v zárodku. Na klasiku se holt musí trochu opatrněji.


První místo z minulého týdne tedy obhájilo animované dobrodružství Tajný život mazlíčků. Snímek pouze potvrzuje skvělou formu tohoto žánru v posledních měsících (Dory, Zootropolis) a to nás příští týden čeká další Doba ledová. Mazlíčci oproti debutovému víkendu zažili příjemný padesátiprocentní propad a až se zvířátka pořádně rozjedou i mimo USA, tak to se budou dít věci. Miliarda asi nepadne, ale i tak si studio Illumination Entertainment (v koprodukci s Universalem) pořádně namastí kapsu.

legenda o tarzanovi trailer

Těsně dopadl souboj o třetí místo. Bronz nakonec vyválčila Legenda o Tarzanovi, která o pár drobných udolala zapomětlivou rybku Dory. Oba snímky však mohou slavit, protože podceňovaný chlápek z džungle půjde zcela jistě celosvětově přes 300 milionů dolarů a z Hledá se Dory už je dokonce nejvýdělečnější animovaný film všech dob – s ohledem na americký trh, rekord druhého Shreka byl tedy po dvanácti letech překonán.

Na dalších místech se nečekalo žádné překvapení, a proto se za sebe poslušně seřadily film Mike i Dave sháněj holku (komedie se Zacem Efronem, 7,5 milionů), Očista: Volební rok (třetí díl hororové série, 6,080 milionů) a Centrální inteligence (vtipná two-man show s The Rockem a Kevinem Hartem, 5,3 milionů). Zatímco první dva jmenovaní platí spíš za rychlokvašky, Centrální inteligence je jednoznačnou trvalkou s americkými výdělky přes 117 milionů dolarů. A rozpočet nepřesáhl padesát milionů, bravo!


recenze očista volební rok

Osmé místo patří druhé novince tohoto týdne a to dramatu The Infiltrator, kde v hlavní roli údajně exceluje Bryan Cranston. Zde nelze mluvit o žádných velkých ambicích, mělo by se jednat o kvalitní žánrovku, která se však pravděpodobně vyhne českým kinům. Další velké distribuční „bohužel“.

Následuje ohromně ztrátový Obr Dobr Stevena Spielberga a do top 10 se vešel ještě nový Den nezávislosti. Tuto dvojici příští týden téměř jistě vytlačí debutující Star Trek: Do neznáma, horor Zhasni a zemřeš či již zmíněná Doba ledová, tentokrát s podtitulem Mamutí drcnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také