TOP 10: Nejlepší červnové trailery

Přečtěte si

Autor

Po první půlce měsíce to vypadalo hodně tristně. Žádné pořádné ukázky nebyly venku ani na už marketingově pořádně promílané tituly, natož na nějaké novinky. Pak to ale přišlo a všechno začal druhý Jack Reacher, na kterého jsme se moc těšili. Červen byl nakonec na ukázky bohatší a kvalitnější než květen a my si libovali v povedených trailerech. Jaké se nám nakonec líbily nejvíc?

1) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Official Trailer 2)

Říkejte si, co chcete, Tim Burton je stále třída. Nikdo nemá takový cit pro stylizaci postav a prostředí, pro fantasy látku a pro absurdní a roztodivné situace. A přesně román Ransoma Riggse jde tomuto Burtonovu trademarku naproti. Nemůže chybět samozřejmě Eva Green a nádherný hudební podkres. Více prostoru zde dostal dle očekávání i záporák s tváří Samuela L. Jacksona a i když vše zřejmě dopadne tak, jak všichni očekávají, ve vzduchu cítíme kvalitní pohádkovou fantasy a nejlepšího Burtona za poslední léta.

V českých kinech: 29.9. 2016

2) Jack Reacher: Nevracej se (Trailer #1)

Pár věcí bylo dříve jasných. Tom Cruise neleze do sequelů a do zbytečných filmů. Mission Impossible byla donedávna jeho jediná značka…což se nyní změnilo, protože se chystá druhý Jack Reacher s podtitulem Never Go Back. Velice plodná série románů o bývalém členovi Military Police Corps (letos na podzim vyjde již 21. díl!) má evidentně co nabídnout a Cruise chce být u toho. Stačí, aby v traileru procedil skrze zuby jednu hlášku v restauraci a už nás má v hrsti. Velkou roli bude hrát i čím dál častěji obsazovaná Cobie Smulders, která se ve dvojce stane Cruisovým kolegou a společně se budou chtít dopídit pravdě a u toho rozbijí pár ciferníků. Novinkou bude i ostřílený Edward Zwick, který dostal od studia jasné zadání: buddy movie, více akce, více hlášek, více Mission Impossible!

V českých kinech: 20.10. 2016

3) Star Trek: Do neznáma (Trailer #3)

Po několika komiksových hřebech letošního léta konečně nastává čas na závěrečnou marketingovou jízdu Star Treku. Justin Lin evidentně udělal spoustu práce a vypadá to na obrovskou popcornovou jízdu plnou výbuchů a akce. Trochu jsme se obávali menšího protlačení Antona Yelchina po jeho tragickém úmrtí, ale naštěstí nic není na sílu a vše nasvědčuje tomu, že se budeme v kině královsky bavit. Někomu může vadit Rihanna, každopádně sestříhaná je tato ukázka brilantně. „Let´s make some noise“.

V českých kinech: 18.8. 2016

4) Mechanik zabiják: Vzkříšení (Official Trailer)

Trailer na druhého Mechanika jsme vyhlíželi celé jaro a téměř za pět dvanáct se k nám konečně dostala první ukázka. A dostali jsme přesně to, co jsme chtěli. Statham kydlí všechny kolem, Jessica Alba navlékla plavky, Tommy Lee Jones si zahraje extravagantního hláškaře a všechno kolem vybuchuje a sedne do toho i hudební doprovod. Jasně, zápletka je nám naprosto ukradená a i když se to tváří velkolepě, jde spíš o low budget movie. Každopádně se nám rýsuje zajímavé guilty pleasure, kterých už dnes moc k vidění není…natož na velkém plátně v kině.

V českých kinech: 15.9. 2016

5) Zhasni a zemřeš (Official Trailer 2)

Na první pohled obyčejný řadový horor, ale po přečtení prvních recenzí a zkoumání, kdo za filmem stojí, razantně zvýšená pozornost. James Wan má na horory obrovský talent a nedokazuje to jen na režisérské stoličce, ale i na té producentské. Lights Out vypráví klasický duchařský příběh postavený na jedné jediné premise: strach ze tmy. Citace filmových kritiků naznačují, že film se povedl hodně…řemeslně traileru nejde nic vytknout a film na tom bude podobně. Těšíme se, Wan nás po dvojce Conjuring opět kvalitně postraší.

V českých kinech: 21.7. 2016

6) Legenda o Tarzanovi („Conquer“ Final Video)

Tarzan se dle prvních ohlasů příliš nepovedl a nenavázal tak na podobně laděnou a prezentovanou Knihu džunglí, která doslova zbořila kina a stala se poctivou trvalkou. Finální trailer na Tarzana se ovšem povedl dost…a to hlavně díky burácivé a dunivé hudbě, která zvyšuje tep v těle a žene adrenalin nahoru. Společně s již známými obrazovými výjevy (liány, spooousta opic a zvěře) to dává dohromady solidní zážitek.

V českých kinech: 7.7. 2016

7) Inferno (Official Trailer 2)

Prvotní ukázka na Inferno nás příliš ze židle nezvedla. Vše smrdí snahou vydělat snadné peníze a látka měla být natočena před cca dvěma lety, když Brownové novince nebyla šance uniknout. Tento trailer však zařazuje hned od začátku vyšší rychlost a do svého epicentra správně tlačí Toma Hankse a pár načrtnutých dějových zvratů. Funguje to skvěle a i když se bude opět jednat o záchranu světa, hodně se jezdit, hodně zkoumat staré malby a všichni budou v nebezpečí, začínáme se opatrně těšit. Tímto trailerem se film prodal.

V českých kinech: 13.10. 2016

8) Sully: Zázrak na řece Hudson (Official Trailer)

Tom Hanks podruhé. Věštili jsme dobře, když jsme minulý měsíc prognostikovali, že se další film Clinta Eastwooda představí brzo. Přesně tam, kde Hanks skončil v Mostu špionů, pokračuje v Sullym. Opět se jedná o hrdinu, který bude konfrontován s dějinnými událostmi a po vzoru Zemeckisova Letu bude muset obhájit své počínání během stresové situace, kdy neuvěřitelně s letadlem přistál na řece Hudson. Vypadá to na tradiční dialogové drama a Eastwoodův standard. Trailer nalákal, ale nesejmul.

V českých kinech: 8.9. 2016

9) Anthropoid (Trailer)

Globálních témat má naše československá historie poskrovnu, ale zrovna atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha za sebou zanechal naši výraznou stopu. Známá historická událost se natočila již nesčetněkrát (nejznámější je zřejmě film Atentát z roku 1964) a právě dnes měla premiéru další verze s názvem Anthropoid. Známou dvojici Kubiš-Gabčík si zahráli Cillian Murphy s Jamie Dornanem a i když se traileru moc nedaří zamaskovat televizní kulisy a štíhlejší rozpočet, za to vlastenecké téma a koprodukční spolupráci je určitě potřeba našince pochválit. Rýsuje se minimálně záplata za zpackanou Lídu Baarovou. Jsme zvědaví i na přímou konkurenci s názvem HHhH, která bude přeci jen více zahraničního střihu a objeví se v kinech spíše ke konci roku.

V českých kinech: –

10) David Brent: Life on the Road (Official Trailer)

Ricky Gervais se vrací ke své oblíbené postavě. Pro fanoušky naprostá povinnost, pro příznivce britského humoru to může být skvělá zábava a ostatní…se na to zřejmě nepodívají. Každopádně fiktivní postava a hvězda seriálu The Office David Brent je již ze svého kanclu dávno pryč a dal se na muzikantskou dráhu. Jeho charakter se ovšem ani zbla nezměnil, takže se můžeme těšit na jeho typický nekorektní trapný humor a spousta filozofického myšlení. Tato tragikomická postava si celovečerák zaslouží a díky road movie feelingu se může Gervais v mnoha scénkách patřičně (herecky i scenáristicky) vyblbnout, což ostatně trailer dokazuje měrou vrchovatou.

V českých kinech: –

Co nás čeká příště? Určitě hody, protože v San Diegu se bude konat každoroční velkolepá akce pro všechny geeky a nerdy s názvem Comic Con. Těšit se tedy můžeme na spoustu panelů, diskuzí, oznámení a hlavně trailerů. Poprvé se podíváme na zoubek Resident Evilu nebo Underworldu a zcela jistě nás upoutávkou dostane i Doctor Strange nebo starwarsovský spin-off Rogue One. Dočkáme se teaseru třeba na Wonder Woman nebo Justice League? A co další Transformers nebo Rychle a zběsile? Uvidíme, bude toho dost a už teď se nemůžeme dočkat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také