J.J. Abrams potvrdil Star Trek 4, vrátí se i Chris Hemsworth

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Režisér, scénárista a producent J.J. Abrams nedávno naznačil, že čtvrtý díl filmové série Star Trek by měl být brzy oficiálně oznámen, spolu s navrátivší se postavou Chrise Hemswortha, jenž se poprvé objevil v rebootu z roku 2009.

Star Trek: Do neznáma už klepe na dveře kin a podle Abramse, jenž se na sérii stále podílí jako producent, už se pracuje na pokračování, přestože cesta posádky Enterprise se ještě z neznáma nevynořila…

Magazín Collider přišel se zprávou, že právě Abrams, který je jakožto režisér prvních dvou dílů rebootové série i v podstatě jejím pomyslným otcem, má už ohledně připravovaného Star Treku 4 určitou představu, jakým směrem by se mohl ubírat. Zpráva se zakládá na tiskové konferenci k stávajícímu dílu, kde se filmový tvůrce ohledně možnosti dalšího pokračování vyjádřil velice optimisticky. Odpovědí je prý jednoznačné ano a bude to neskutečně zajímavé, i když je vše, obrazně řečeno, jen minuty vzdáleno od pouhé diskuze.

Ačkoli je pochopitelně brzy, už teď o dalším filmovém pokračování sci-fi série diskutovat, společnost Paramount Pictures má ve film očividně důvěru, a také by měla. Ostatně brzké reakce na Star Trek: Do neznáma, režírovaný Justinem Linem, jsou velmi pozitivní. Nehledě na to, že předešlé části vydělaly značné množství peněz a uspěly u kritiků, což značí, že série, stejně jako nastavování dekády starého universa, má smysl.

201604070847_stbaliens040616-orig

Paramount pravděpodobně vyčká na to, jak dopadnou tržby během otevíracího víkendu, a poté nejspíše přijde na řadu oficiální vyjádření z jeho strany jakožto distributora. Nicméně vzhledem k nadšení Abramse a tomu, jak to s filmem zatím vypadá, je jeho následník prakticky jistý. A o čem by měl být? Tedy, pravděpodobně? Ohledně zápletky se samozřejmě prakticky nic neví, jelikož navíc nejsme obeznámeni s tím, o čem je film stávající. Ten je navíc ještě u nás oproti USA uváděn do kin se značným zpožděním. Další zpráva nicméně i tak poskytuje menší vodítko, co za ideu to J. J. Abrams nosí v hlavě…

Reportér Scott Mantz na svém Twitteru zveřejnil status, v němž po čase, stráveném s Abramsem, uvedl spolu s fotografií prostou informaci:

„BREAKING!! J.J. Abrams confirms to me that a 4th StarTrek movie will bring together Chris Pine & Chris Hemsworth!!“

CnbQd8MVYAAc7UL

S nejvyšší pravděpodobností bychom tedy v dalším Star Treku měli vidět Chrise Hemswortha, jenž si v prvním díle z roku 2009 zahrál George Kirka, otce jedné z hlavních a nejzásadnějších postav universa Star Treku: kapitána Jamese T. Kirka (Chris Pine). Menší problém by mohl znamenat prostý fakt, že Kirkův otec ve filmu zemřel během útoku Romulanů. Nicméně jde o science fiction, kde není problém v cestování časem, navíc Chris Hemsworth je momentálně mnohem slavnější hereckou osobností, než byl při svém obsazení v roce 2009, takže není divu, že jej tvůrci chtějí přivést zpět. Zároveň by se na post režiséra mohl vrátit právě J. J. Abrams, který od režie třetího dílu ustoupil kvůli sedmému dílu Star Wars, nicméně nyní mu v tom nic nebrání, i když je právě tak pravděpodobné, že pokud se třetímu Star Treku bude dařit, mohl by pokračování natočit stávající Justin Lin…

Nezbývá nám tedy, než vyčkat, jak to dopadne s třetím dílem Star Trek série, který bude u nás uveden do kin 18. srpna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také