5 důvodů, proč jít na film Heidi, děvčátko z hor

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Do kin se blíží uvedení německého rodinného dobrodružného snímku Heidi, děvčátko z hor, vyprávějící o holčičce, jež svůj čas tráví pasením koz. Následně je však po idylce, když je Heidi tetou Dete odvezena od dědečka a milovaného srubu do velkoměsta; Frankfurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce Kláře ze zámožné rodiny. Hezký příběh, jenž vznikl pod režijní taktovkou Alaina Gsponera, je určený pro celou rodinu a stojí za to jej vidět. Zde je pět důvodů, proč. 

5. Příroda

Krásné záběry zasněžených i nezasněžených vysokých alpských horských štítů jsou skutečným atmosférickým balzámem pro duši a v Hildě budou, jak už napovídá trailer, hrát v přímém kontrastu s tepajícím a lidnatým městem minulosti, v němž se děvče ocitne. Snímek se natáčel v Německu a ve Švýcarsku, takže se nám v něm dostane bezpočtu krásných alpských výjevů a lokací, které pohladí oko i ducha.

4. Dobovost

Příběh Heidi se odehrává v 19. století a spolu s atmosférou doby si nese i nám nyní lehce vzdálenou spořádanost a rozdílnost. Ta se však od současné soudobosti přece jen zas tolik neliší, protože Heidi by se jinak nedržela v srdcích čtenářů a diváků po tak dlouhou dobu, kdyby je neměla jak oslovit a chytnout za srdce. Přesto však odlišné dějové zasazení skýtá určitou atmosféru, jež filmu dodává v konkurenci moderních pohádek na zajímavosti.

3. Dětští herci

Neduh, kterým bohužel trpí bezpočet našich novodobých domovských pohádek, jsou nepříliš dobře obsazení herci dětského věku, s čímž Heidi mít s nejvyšší pravděpodobností problém nebude. Protože z už vyšlých materiálů je zřejmé, že tvůrci do hlavních rolí obsadili dvě typově výborně padnoucí dívky, ať už jde o venkovskou holku Heidi, nebo její novou kamarádku: spořádanou a neduživou Kláru, jež je upoutaná na vozíku.

2. Vzkvétající přátelství

Hodnota, na které staví bezpočet pohádek, je spolu s rodinnými hodnotami tím správným kořením oblíbeného příběhu a (byť již nijak nepřekvapivým) důkazem, že spřátelit se spolu mohou i dva lidé ze zcela odlišných vrstev.

1. Klasický příběh, nové pojetí

Jedná se již o několikátou adaptaci oblíbeného románu z pera spisovatelky Johanny Spyri, jenž tak ve světle nejnovějšího zpracování dostává další šanci vyniknout a oslovit širší obec diváků jak dětských, tak dospělých. Příběh, jenž vyšel v roce 1880, je stále živý a nese tak s sebou poselství, které je dětem stále blízké a už jenom proto stojí za to si jej připomenout, nebo nově objevit…

Heidi bude do našich kin uvedena už 28. července.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také