Ve věku 86 let zemřel herec Bud Spencer

Přečtěte si

Autor

V pondělí 27. června nás navždy opustil italský herec Bud Spencer známý především z akčních komedií a spaghetti westernů.

Zprávu o jeho smrti podal jeho syn Giuseppe Pedersoli, podle kterého Bud netrpěl, a jeho smrt byla poklidná.

Bud Spencer, vlastním jménem Carlo Pedersoli, baví diváky již od padesátých let ve více než dvaceti filmech. Svůj pseudonym poskládal z názvu jeho oblíbeného piva (Budwaiser) a jména oblíbeného herce Spencera Tracyho.

Poprvé o něm můžeme slyšet jako o členu císařské gardy, kterého si zahrál ve filmu Quo Vadis, zfilmovánáho podle románu Henryka Sienkiewicze. Jeho herecká kariéra nabrala plné obrátky po jeho setkání s Terencem Hillem, se kterým vytvořil nerozdělitelné herecké duo. Tato nerozlučná dvojka se poprvé setkala u filmu Bůh odpouští, já ne! Od té doby spolupracují ve více než deseti filmech, například Malý unavený Joe, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Dva výtečníci nebo Sudá a lichá. Tato dvojice se těší tak velké popularitě, že dochází i ke kopírování a vznikají snímky o Šimonovi a Matoušovi, ve kterých si zahrál Paul Smith a Antonio Cantafora.

Kromě herectví se Bud Spencer věnoval i profesionálnímu plavání. V mládí vyhrál závod na 100 metrů, který uplaval za méně než minutu. Kromě toho se chvíli také věnoval politice, nazpíval jazzovou skladbu, věnoval se podnikání, a ve volných chvílích pracoval na zlepšování technických vynálezů.

Carlo Pedersoli byl velmi aktivní člověk, který žil svůj život na plno a každý den si užíval. Po jeho smrti na něj jistě nezapomeneme a budeme si ho dále připomínat nejen jako slavného italského baviče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také