Víkendové tržby: Želvy Ninja střídají X-Meny

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Pokračování želvího blockbusteru rozhodně nenaplnilo očekávání a vydělá si přibližně polovinu toho, co jednička v roce 2014.

  1. místo – Želvy Ninja 2: 35,250 milionů, novinka
  2. místo – X-Men: Apokalypsa: 22, 325 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Než jsem tě poznala, 18,270 milionů, novinka
  4. místo – Alenka v říši divů: Za zrcadlem: 10,691, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Angry Birds ve filmu: 9,775 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – Captain America: Občanská válka: 7,591 milionů, 5. týden v žebříčku
  7. místo – Sousedi 2: 4,7 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Popstar: Never Stop Never Stopping: 4,630 milionů, novinka
  9. místo – Kniha džunglí: 6,967 milionů, 7. týden v žebříčku
  10. místo – Správní chlapi: 6,370 milionů, 2. týden v žebříčku

Některé sequely prostě netáhnou. Nejprve Zoolander, poté Sousedi s Alenkou a nyní i Želvy Ninja. Pokud někomu přišla tato pokračování jako zbytečné natahování úspěšné značky, nemýlil se. Teenage Mutant Ninja Turtles 2 aka Želvy Ninja 2 odstartovali v amerických kinech za chabých 35 milionů dolarů, což je oproti solidním výsledkům dva roky staré jedničky jednoznačné zklamání.

Studio Paramount nedokázalo navázat na jistou produkční práci Michaela Baye a nezbývá než sčítat ztráty. Akční mluvící plazi sice ještě jakž takž bodují mimo USA, ale to snímek do černých čísel rozhodně nedostane. Připočtěte k tomu (přiznaný) rozpočet kolem 135 milionů a je zaděláno na další z kasovních propadáků roku 2016. A ne, první místo v aktuálních víkendových tržbách na tom opravdu nic nezmění.

x-men-apocalypse-quicksilver-evan-peters

Na druhé místo klesli X-Meni režiséra Bryana Singera. Apokalypse se nijak zvlášť nedaří (propad návštěvnosti o 66 %) a zůstává prozatím nejslabším mutantím dobrodružstvím (v rámci USA, ve světě se brzy přehoupneme přes půlmiliardovou hranici). Studio toto mírné zaškobrtnutí nejspíš nevyvede z míry, ale jistě dojde k určitému přehodnocení strategie o dalším směřování této populární komiksové série.

Třetí místo obsadila novinka Me Before You, která se bude v českých kinech promítat pod názvem Než jsem tě poznala. Další pokus o zviditelnění oblíbené Daenerys (Emilia Clarke) ze seriálu Hra o trůny nedopadl vůbec špatně. Filmová adaptace jednoho z nedávných knižních bestsellerů otevřela za 18,270 milionů, což je při skromném (vlastně totožném) rozpočtu výsledek, který berou šéfové Warner Bros. všemi deseti.

Dále se pak umístila komerčně neúspěšný sequel Alenky v říši divů, animované překvapení Angry Birds ve filmu, miliardová Občanská válka – třetí díl komiksového Kapitána Ameriky a již zmíněná dvojka Sousedů.

captain-america-civil-war

Osmička patří jakési ztřeštěné hudební komedii Popstar: Never Stop Never Stopping, která odstartovala pod pět milionů, ale to se asi tak nějak čekalo. Podobně si vedla i Kniha džunglí, která tak zakončila svůj osmý týden v box-office. Celosvětová miliarda sice nepadla, ale i tak se bude na toto CGI dobrodružství vzpomínat jako na jedno z nejpříjemnějších překvapení roku 2016.

Top 10 pak uzavírají Správní chlapy, které za týden vystrnadí jak debutanti Warcraft a V zajetí démonů 2, tak pokračování (že by další ze zástupu vyhořelých dvojek?) Podfukářů. Rozhodně je na co se těšit!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také