The Rock si zahraje Muže z bronzu

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Doktor Savage alias Muž z bronzu je komiksová postava ze třicátých let minulého století, která se také dočká svého filmového zpracování. Tento vědec, vynálezce a dobrodruh, vlastním jménem Clark Savage Jr., bude další rolí holywoodského svalovce Dwayna „The Rocka“ Johnsona.

Muž z bronzu od autora Lestera Denta nepatří mezi mainstreamově známé komiksové postavy, ale to se nejspíš velmi brzy změní. Pracovně vytížený Dwayne Johnson, který nedávno skončil natáčení Pobřežní hlídky a nyní se věnuje hraní v Rychle a zběsile 8, na svém instagramovém účtu oznámil fanouškům, že ztvární podivuhodného hrdinu Clarka Savageho.

Muž z bronzu, jenž získal svou přezdívku díky opálené barvě kůže a zlatavým očím, je považován za prvního superhrdinu a za předchůdce Supermana. Jeho postava ale nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, Savage byl pouze od dětství trénován a jeho schopnosti byly systematicky zdokonalovány, aby byl výkonnější a inteligentnější než zbytek běžné populace. Jeho posláním je napravování křivd a trestání těch, kdo je má na svědomí. S tím mu pomáhá parta tvořená nadaným právníkem, chemikem nebo archeologem. Doktor Savage má tajné pracoviště v 86. patře budovy Empire State Bulding, kde sestavuje své vynálezy. Postava byla poprvé uveřejněna v roce 1933, ale Muž z bronzu už tehdy dovedl vyrobit televizi, brýle s nočním viděním nebo automatickou zbraň. A aby byl plnohodnotným hrdinou, potřebuje samozřejmě protivníka, kterým je ruský kriminálník John Sunlight, jehož cílem je podrobení celého světa.

Film, jehož název zatím není znám, bude režírovat Shane Black, který měl na starosti natáčení posledního Iron Mana. The Rock s Blackem strávil dost času debatami nad vlastnostmi Muže z bronzu a shodli se na tom, že právě ta „divná“ část jeho osobnosti si zaslouží větší prostor. Začátek natáčení je v plánu na příští rok a film by pak měl do kin dorazit v průběhu roku 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také