Připravuje se Shrek 5

O tom, že další pokračování příběhů o zeleném zlobru jménem Shrek se pravděpodobně chystá, jsme již psali, nicméně nebylo nic jisté a šlo o časově přinejmenším nejistou záležitost. Nyní na světlo světa prosákly nové informace… Shrek, byť už byl zvláště v posledních částech značně natahovaný a místy rozvláčný, zkrátka diváky táhne, je však otázkou, zda půjde o plnohodnotné pokračování, či… Půjde o reboot?

Bude tomu už šest let, co jsme zeleného břicháče, navenek drsňáka se zlatým srdcem a zkrátka netradičního hrdinu v jedné osobě, viděli naposledy. Ačkoli doposud nic nebylo zcela oficiální, vypadá to, že by se série mohla skutečně poměrně brzy navrátit na plátna kin. Nasvědčuje tomu i akvizice DreamWorks Animation se společností Comcast ve výši 3,8 miliard. Jeden z investorů, konkrétně šéf NBCUniversal; Steve Burke oznámil, že spolu s ostatními doufají ve vydání alespoň čtyř animovaných filmů ročně, včetně Shreka 5. Přesto to vypadá, že zatím není rozhodnuto, jestli půjde o navazující pokračování, nebo kompletní reboot.

shrek-4

Ve hře jsou také další, byť ne tak obsáhlé série jako Kung Fu Panda, nebo Jak vycvičit draka. Oživit (či prodloužit) je a jejich zeleného kolegu dostal na starost Chris Meledandri. V dalším směřování Shreka to tak bude tento vizionář a producent, stojící za Dobou ledovou, či dvoudílným hitem Já padouch, kdo bude mít hlavní slovo v tom, kam bude připravované pokračování směřovat. Vypadá to, že je vše na dobré cestě… Doufejme tedy, že se brzy objeví další informace, a snad také brzy, po dlouhé době nakonec znovu spatříme Shreka a třeba i Oslíka, či Kocoura v botách a řadu dalších v novém ztřeštěném dobrodružství v naruby obráceném pohádkovém světě poblíž království Za Sedmero horami…