Nejlepší trailery května: Star Trek, Assassin’s Creed, Den nezávislosti a další

Přečtěte si

Autor

Oproti minulému měsíci celkem bída. Na druhou stranu pokud si pamatujete náš článek o filmech, o kterých se nemluví, pár z nich se v našem výčtu objevilo… a zcela určitě ještě objeví. Hodně trailerů je kvalitativně na stejné úrovni takže si nemají co vyčítat a vybrat favorita bylo tento měsíc docela těžké. Tak pojďme na to.

1) Den nezávislosti: Nový útok (Extended HD Trailer 3)

Téměř pětiminutový kolos sice postrádá větší drajv a dynamiku, ale na druhou stranu láká do kin přímo ukázkově – bude to velkolepé, bude to osudové a bude to blockbuster se vším všudy. Emzáci se totiž vrátili a je zase na Goldblumovi a spol., aby jim zatnul tipec. Bude to velké a bude to nahlas!

V českých kinech: 23.6. 2016

2) Zúčtování (Teaser Trailer) 

Skvěle rytmizovaná ukázka a důkaz, že Affleck je momentálně ve výtečné formě. Kromě toho, že si obtočil kolem prstu všechny v DC a dál vesele režíruje, motá se i kolem takto ambiciózních projektů. Konečně tedy víme, o čem film bude a vypadá to jako mix oscarového dramatu s konspiračním thrillerem či gangsterkou. Těšíme se moc!

V českých kinech: 27.10. 2016

3) Assassin’s Creed (Trailer) 

Tak dlouho se chodilo s vysokorozpočtovými videoherními adaptacemi pro vodu, až se ucho utrhlo. Tak nějak by šlo popsat momentální šílenství v hollywoodských studiích, protože Warcraft aktuálně slušně sbírá miliony dolarů po celém světě a právě Assassin’s Creed cílí na vánoční trh. A nevypadá to vůbec špatně. Věrnost předloze zde je, modifikací se filmový zabiják také dočkal a Fassbender snad nikdy nezklame (někoho možná naštve moderní hudební podkres). Snad byl Macbeth Justina Kurzela pouhým odrazovým můstkem…

V českých kinech: 29.12. 2016

4) Star Trek: Do neznáma (Trailer 2)

Přesně jako minulý trailer na X-Men: Apokalypsa měl celou marketingovou kampaň rozjíždět, i tento trailer na Star Trek měl být prvním. Je to totiž solidní popcornová jízda a oproti zatěžkanému temnému druhému dílu i vítaná změna v jasném odlehčení a příklonu k akční týmovce. Jen aby to naleštěné pozlátko a atrakce nebyly tím jediným, na co se bude dát dívat.

V českých kinech: 18.8. 2016

5) Správní chlapi (Official Final Trailer) 

Už víme, že Russell Crowe s Ryanem Goslingem ve filmu bodují a naplno se to dozvíme tento týden i u nás. Finální trailer je příjemným zopakováním všech vybraných akčních a vtipných scének celé, velmi výživné, marketingové kampaně. Dočkáme se i nějakých prodlužených point a různých dalších záběrů. Kolem a kolem poctivě odvedená práce.

V českých kinech: 2.6. 2016

6) Billy Lynn’s Long Halftime Walk (Teaser Trailer 1)

Ang Lee byl vždy velmi ceněným režisérem nejen pro jeho výběr témat, ale i pro jeho vysoce inovativní zpracování. Billy Lynn’s Long Halftime Walk na tom bude podobně, protože půjde o první film v historii, který byl natočen na 120 fps (normou je stále 24 fps), navíc ve 3D. Obraz a zvuk je parádní a vypadá to famózně. Teď už jen ať nezklame podivný herecký mix a potáhne to příběh. Každopádně zaujalo.

V českých kinech: 2.2. 2017

7) Sausage Party (Official Green Band Trailer) 

Animák pro dospělé se představuje v dalším traileru, tentokrát v lehčí verzi přístupné všem, čili fuckující párky zrovna v této ukázce neuvidíme. Navíc má nový trailer podobný průběh jako ten minulý takže překvapivý efekt je ten tam, byť došlo na pár nových záběrů a vtípků. V každém případě tomuto animáku fandíme.

V českých kinech: 25.8. 2016

8) The Neon Demon (Official Red Band International Trailer) 

Nicolas Winding Refn natočil film Drive a od té doby je jeho další projekt vyhlížen řadou obdivovatelů a fanoušků, co mají rádi hypnotickou atmosféru a audiovizuální orgie. Upoutávka na Neon Demon není jiná a zaujme jak právě výraznou audiovizuální stránkou, tak i hereckým ansámblem včetně spousty modelek. Doufáme v nějakou podvratnou lynchovinu.

https://www.youtube.com/watch?v=dWFD3syE3J8

V českých kinech: –

9) Obr Dobr (Official Trailer 2) 

Disney začalo kout železo, dokud je žhavé. Obr Dobr se již představil na prvních festivalech a reakce jsou povětšinou pozitivní. Není tedy nic lepšího než tyto výroky ještě podpořit další ukázkou, která láká na obrovský svět (doslova) vymyšlený Roaldem Dahlem a režijní vedení Stevena Spielberga. Minulý trailer byl však o fous zajímavější.

V českých kinech: 1.9. 2016

10) Inferno (International Teaser Trailer) 

I když má Tom Hanks asi tucet zajímavějších rolí a Ron Howard natáčí mnohem lepší látky, tihle dva spolu opět spojily síly v dalším pokračování dobrodružství symbologa Roberta Langdona. Scénář píše David Koepp, hudba skládá Hans Zimmer a vypadá to úplně stejně jako dvě předcozí pokračování – vlažně, rutinně, odosobněně a s jedinou vidinou – vytřískat ze známé předlohy spoustu peněz. I tak ale studio zaspalo – mánie kolem knihy byla nejsilnější před cca 2 lety. Netěšíme se, ale traileru toho moc vytknout nejde. Fanoušky knihy totiž do kin bez problémů naláká.

V českých kinech: 13.10. 2016

Další měsíc za námi, další před námi. Červen bude již snad konečně ve znamení ukázky na Mechanika zabijáka (dodělává se VFX), ukázat by se nám mohl i Eastwoodův a Hanksův Sully, druhý Jack Reacher nebo velký režijní návrat Mela Gibsona s názvem Hacksaw Ridge. Jako vždy, uvidíme…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také