5 důvodů, proč jít na komedii Pařba v Pattayi

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Kvapem se blíží uvedení nové komedie Pařba v Pattayi, jež dle trailerů vypadá na solidní a zábavnou jízdu. Proto rozhodně stojí za to si na ni nejen zajít, ale i si připomenout alespoň pět důvodů, proč právě tomuto filmu zmiňovanou šanci dát…

5. Francouzský humor

Francouzské komedie jsou pojmem, který zkrátka jen tak nezklame. Svým vytříbeným a oproti Hollywoodu i méně „mainstreamovým“ pojetím konceptu komediálního žánru zkrátka dokáží strhnout, upoutat, i samozřejmě pobavit a už jen a zejména proto jednoduše stojí za to komedie ze země vína a sýrů vyhledávat.

4. Téma

Jak dokazuje českým distribučním názvem spřízněná Hangover trilogie; střelené, adrenalinem nabité a alkoholem nalité eskapády party přátel v nehostinném, ba dokonce nepřátelském prostředí přímo vybízí k tvůrčím kreacím v podobě šílených gagů a zvratů, které nenechají jedinou bránici na pokoji.

3. Výprava

Kdo by se nechtěl podívat do Thajska, exotické, prosluněné a bujaré země tolik odlišné od té naší… A když tato možnost není v dohlednu, proč se nepodívat na film, který se tam odehrává. Alespoň se budeme po shlédnutí moci vyvarovat chyb, kterých se dopustí hlavní hrdinové. Ne že by snad někdo z nás byl tak střelený…

2. Letní tématika

S představou exotické země, jakou pro našince Thajsko je, kráčí ruku v ruce i skutečnost, že je tento film uváděn v létě, období bujarých oslav a horkých večerů. Což bohužel doplňuje prostý fakt, že ne vždy je vše našim ideálům a představám nakloněno a řada věcí se může odehrávat trochu jinak, nebo dokonce v úplném rozporu s tím, co jsme si vysnili. O čemž se ostatně mají přesvědčit i hrdinové Pařby v Pattayi.

1. Neokoukané tváře

Ve filmech, ať už jakýchkoli, hrají prim ústřední postavy a náš vztah k nim. Pokud jsou nám sympatické a chápeme jejich motivace, je pro nás snazší se s nimi sžít a v nepříjemných, právě tak jako v příjemných situacích se vcítit do jejich role. Ústřední trio působí jako právě takoví ti vykutálení hrdinové, kterým přes všechny nesnáze budeme přát chvíli spočinutí a šťastné vyústění celého děje… Jestli k němu dojde, se můžeme přesvědčit už zakrátko v sálech kin.

148fe91aabcdcc6fe9c2e8d7ed3d

„Francky a Krimo sní o odchodu z fádního života na sídlišti. Místo, kam touží jet, je notoricky známé plážové letovisko v thajské Pattayi. Chce-li se tam ale dostat člověk levně, potřebuje super nápad, jak vydělat peníze. O šílené nápady, jak je získat, které však ne vždy úplně vyšly, Franck s Krimem nikdy neměli nouzi… Rozhodnou se, že v Pattayi přihlásí svého kamaráda liliputa na mistrovství světa v thaiboxu liliputů. To ale ještě netuší, že to, co měla být vysněná dovolená, se najednou stává nejbláznivějším a nejnebezpečnějším dobrodružstvím jejich života. Thajsko, box, prosťáčci, orangutáni a liliputi – ztřeštěný mix, zaručující v kině neopakovatelný zážitek! Všechny cesty vedou do Říma? Ta pravá vede jen do Pattayi!“

Pařbu v Pattayi uvidíte v našich kinech už od 30. června.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také