Víkendové tržby: Kapitán a spol. dávají konkurenci na frak

Zbrusu nová marvelovka ovládla americká kina a vypadá to, že si studio připíše další miliardový hit.

  1. místo – Captain America: Občanská válka: 181,791 milionů, novinka
  2. místo – Kniha džunglí: 21,873 milionů, 4. týden v žebříčku
  3. místo – Svátek matek: 9,006, milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Lovec: Zimní válka: 3,580 milionů, 3. týden v žebříčku
  5. místo – Keanu: 3,080 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Barbershop: The Next Cut: 2,7 milionů, 4. týden v žebříčku
  7. místo – Zootropolis: Město zvířat: 2,677 milionů, 10. týden v žebříčku
  8. místo – The Boss: 1,750 milionů, 5. týden v žebříčku
  9. místo – Ratchet a Clank: Strážci galaxie: 1,462, 2. týden v žebříčku
  10. místo – Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti: 1,045 milionů, 7. týden v žebříčku

Tomu říkám nástup! Zakončení trilogie Kapitána Ameriky s podtitulem Občanská válka mělo být velkým komerčním hitem a troufnu si říct, že to dopadlo ještě lépe, než se čekalo. Pátý nejlepší americký otevírák všech dob (suverénně překonán jak konkurenční Batman se Supermanem či ostatní marvelovky kromě Avengers, o X-Menech ani nemluvě) plus bez pár drobných půlmiliarda z celého světa, takže kýžená miliarda padne úplně bez problémů.

civilwar56e1afd80d8551

Slavit ale nemusí jen zase o něco bohatší studio, ale také diváci a odborná veřejnost. Střet amerického správňáka s filantropickým miliardářem sbírá jedno pozitivní hodnocení za druhým. Nadšené obecenstvo tedy jen potvrdilo sílu filmového studia Marvel, které si to po nemastné neslané dvojce Avengers dokonale vyžehlilo a upevnilo tak svoji pozici top hráče na poli superhrdinských bijáků. Zkrátka a dobře, tahle rozběhlá mašina jen tak nepoleví a bez problémů semele i čím dál snaživější žánrovou konkurenci.

Ostatní filmy v nejlepší desítce celkem očekávaně ztratily. Vlastně ne tak docela. Za stříbrnou Knihou džunglí (21,873 milionů za týden, 776 milionů celosvětově) si mírně polepšila upřímná komedie Svátek matek s Jennifer Aniston. Té stouply tržby oproti minulému týdnu o 7,6 %, což je vskutku unikátní úkaz, protože jen málokterý snímek dokáže překonat výdělky svého vlastního debutu.

snow-white-huntsman-movie-image-chris-hemsworth-1

V bídných výsledcích pokračuje Lovec: Zimní válka. Nepříliš chválená fantasy ze stáje studia Universal bude na konci roku řazena mezi kasovní propadáky uplynulých měsíců. Celosvětové tržby kolem 150 milionů dolarů znamená při téměř shodném rozpočtu ukončení veškerých nadějí na potenciální dlouhotrvající sérii.

Následují komedie Keanu a Barbershop: The Next Cut, za kterými se s minimálním odstupem umístil prozatím nejvýdělečnější film roku 2016 a to Zootropolis: Město zvířat. Osmé místo bere stejně jako minulý týden komedie The Boss, za kterou spadl animák Ratchet a Clank: Strážci galaxie.

Nejlepší desítky se ještě zuby nehty drží Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, ale to už nebude mít dlouhého trvání, protože příští týden nás čeká nástup údajně velice povedeného thrilleru Hra peněz, ve které se George Clooney a Julia Roberts pokusí vylepšit režisérskou pověst Jodie Foster.