Víkendové tržby: Angry Birds sestřelili Kapitána i Sousedy

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Adaptace oblíbené mobilní hry byla přijata nad očekávání. Ostatním novinkám se příliš nedařilo.

  1. místo – Angry Birds ve filmu: 39 milionů, novinka
  2. místo – Captain America: Občanská válka: 33,114 milionů, 3. týden v žebříčku
  3. místo – Sousedi 2: 21,790 milionů, novinka
  4. místo – Správní chlapi: 11,270 milionů, novinka
  5. místo – Kniha džunglí: 11,017 milionů, 6. týden v žebříčku
  6. místo – Hra peněz: 7,080 milionů, 2. týden v žebříčku
  7. místo – The Darkness: 2,363 milionů, 2. týden v žebříčku
  8. místo – Zootropolis: Město zvířat: 1,703 milionů, 12. týden v žebříčku
  9. místo – Lovec: Zimní válka: 1,190 milionů, 5. týden v žebříčku
  10. místo – Svátek matek: 1,115 milionů, 4. týden v žebříčku

Tohle se dalo čekat. Naštvaným opeřencům, kterým ještě před pár měsíci moc lidí nevěřilo, se povedlo skvěle načasovat premiéru, až z toho bylo první místo v box-office. Angry Birds ve filmu se totiž perfektně trefili za doznívající nadšení z třetího Kapitána Ameriky a do kin ještě nestihly nastoupit megafláky typu nových X-Menů či dvojky Alenky v říši divů. Ve výsledku to znamená 39 milionů dolarů plus solidních 112 milionů ze zbytku světa. Nesmíme sice očekávat další komerční nářez ve stylu Mimoňů nebo Zootropolis, ale i tak se podceňovaný animák bez problémů zaplatí a do budoucna jistě můžeme počítat s nějakým tím pokračováním.

Neighbors 2

Velcí optimisté a fandové Marvelu věštili aktuální Občanské válce obhájení zlata i třetí týden v kuse, ale to se přibližně o 6 milionů nepovedlo. Ale není důvod ke svěšeným hlavám. První Avenger a spol. už překročili hranici jedné miliardy dolarů v poměrně raketovém čase, a pokud snímek přidá ještě nějakých těch 150 milionů ze všech světových kinosálů (troufalé, ale rozhodně ne nemožné), tak půjde o třetí nejvýdělečnější díl série hned po Avengers 1 a 2 na úkor třetího Iron Mana (1,215 miliardy).

Co se ale uplynulý víkend nepovedlo, jsou premiéry ostatních snímků. Pokračování Sousedů ještě jakž takž dokázalo nějaký ten dolar vydělat (21,790 milionů), ale celkově půjde komerčně o mnohem slabší záležitost než dva roky stará jednička a Správní chlapi dopadli ještě hůř (11,270). Tato buddy-kriminálka vsadila na pohodový retro-feeling, který však evidentně ocenili pouze fanoušci podobně žánrově zaměřených filmů z let dřívějších – Poslední skaut, Kiss Kiss Bang Bang, Smrtonosná zbraň a tak dále. Je to škoda, protože ohlasy nejsou vůbec zlé (mnohem lepší než třeba u souběžně promítaných Sousedů 2), ale tyhle filmy holt nemají šanci v tak nabušené (před)letní sezoně uspět.

nice-guys-header-1

První polovinu top desítky pak uzavírá Kniha džunglí, která se už nejspíš nezvládne dostat přes 900 milionů celosvětově, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších výsledků první poloviny roku 2016.

Finančnímu thrilleru Hra peněz a hororu The Darkness klesly tržby přibližně stejným tempem (o 52 % oproti minulému týdnu) a dál už se toho moc zajímavého nestalo. Osmé Město zvířat už nemá po dvanácti týdnech v žebříčku ničím překvapit a pokračování Lovce s podtitulem Zimní válka na deváté příčce se jen zoufale snaží napravit zpackané výdělky. Desátý flek tentokrát bere slaďárna Svátek matek.

Příští týden se těšme na nástup nových X-Menů, kteří aktuálně ničí kina mimo USA – 103 milionů dolarů a také na dvojku Alenky v říši divů, která bude mutantím superhrdinům jistě více než vyrovnaným protivníkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také