TOP 6: Nejlepší role herečky Julianne Moore

Přečtěte si

Autor

Komedie Maggie má plán v posledních dnech baví i strhuje diváky v sedačkách českých i světových kin. Kromě ústřední postavy s tváří Grety Gerwig do děje ale výrazně zasahuje také její rivalka i pozdější přítelkyně ztvárněná starší a zkušenější kolegyní Julianne Moore, která i tentokrát předvedla své nejednou cenou ověnčené herecké kvality. Jaké z jejích dalších rolí můžeme řadit mezi ty nejpovedenější?

Pořád jsem to já

Jeden z novějších počinů známé herečky, který sice nenastartoval její úspěch, nicméně jej završil rovnou oscarovým oceněním. Zlatou sošku vysloužila Julianne Moore její role matky a především uznávané profesorky lingvistky, kterou ale postihne pro ní nejhorší možná nemoc. Lékaři jí diagnostikují Alzheimerovu chorobu, a ona se tak se svojí rodinou musí v dojemném dramatu rvát zuby nehty, aby co nejdéle zůstala tou stejnou Alice.

LGS-32

Hannibal

Filmové ceny mnohdy nejdou ruku v ruce s popularitou, kterou si i přes své nižší kvality mohou získat. Ani v Hannibalovi s Anthony Hopkinsem ale Moore jako agentka CIA Clarice Starling nezapadla do pozadí, ba právě naopak. Role v krimi thrilleru o psychopatickém kanibalovi položila další dlažební kostku do chodníku slávy této herečky, přičemž strachem zužovanou Starling vystihla také skvěle.

tumblr_inline_njq070sDh51qlr65v

Daleko od nebe

Přes uvedené snímky se může zdát, že má herečka zvláštní zálibu anebo tendenci pro účinkování v napjatých dramatech. Dalším filmem v jejím repertoáru nejlepších rolí je totiž Daleko od nebe, kde ztvárňuje dokonalou ženu v domácnosti, jejíž manželství ale v brzké době čeká hluboká rána a zásadní proměna jejího života. Spokojená Cathy totiž jednoho dne přistihne svého manžela s jiným mužem, což ji samotnou přivede do depresí s východiskem v náruči jejich zahradníka. I přesto přese všechno se manželé snaží svůj svazek držet pohromadě. To je ale skutečně stojí mnohé.

20638145428_02

Hranice lásky

Tentokrát se Julianne Moore se svojí postavou vášnivé Sáry Miles ocitá na opačné straně bariéry, kterou postaví mezi sebe a svého manžela, nudného úředníka Henryho. Dobrodružnější život a romanci totiž najde u spisovatele Maurice Bendrixe, který ale při bombardování Anglie v roce 1939 málem přijde o život, a Sára s ním proto ze strachu raději vztah ukončí. Po dvouletém tichu ale Maurice potkává Henryho a staré rány se opět otevírají. Emoce potom stékají po stěnách dobových domů na každém rohu deštivého Londýna.

01

Děcka jsou v pohodě

Vedle neustávajícího proudu vztahových dramat zabrousila Moore před šesti lety na chvíli také částečně do komedie. Její postava Jules je totiž zasazená do formátu moderní rodiny, ve které žije spolu s druhou matkou Nic a se svými dětmi v bungalovu na okraji města spokojeným životem, dokud mladá Joni při začátcích na vysoké škole nezatouží po poznání svého biologického otce. Do nevšední rodiny tak vstupuje element, který v ní nikdy neměl své místo, a obě matky i jejich děti proto najednou čelí napínavé výzvě v tom, zdali otce přijmout nebo odmítnout.

x950

Hodiny

Na poslední stupínek v tomto žebříčku si vzala herečka své slavné kolegyně Meryl Streep a Nicole Kidman, která si zde střihne roli významné anglické spisovatelky a feministky, Virginie Woolf. Všem emancipovaným ženám známý idol zpříjemňuje ve své literatuře nelehké dny jak Clarisse od Streep, tak Lauře od Julianne Moore. Obě ženy mají své manžely, ale i své četné starosti provázené stresem, napětím a depresemi. Není tak divu, že tolik tíhnou k této spisovatelce. Hodiny dávají ale svým divákům možnost nahlédnout nejenom do životů jejích dvou čtenářek, ale i do života autorky samotné. Tři ženy, tři dny, trojité drama.

10164204706_5ef1a0241a_b

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také