Top 10: Nejvíce sexy superhrdinky

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Už docela dlouho se nám po stříbrných plátnech prohánějí všelijací hrdinové z komiksových sešitů. Stejnou dobu se fanoušci přou o to, který snímek a postava je lepší. My se však vydáváme poněkud jinou cestou. Zaměřili jsme se na něžné pohlaví. Vybrali jsme pro vás deset nejvíce sexy superhrdinek od začátku tohoto tisíciletí.

Jean Grey / Phoenix – Famke Janssen

Nizozemskou herečku si můžete vybavit z bondovky Zlaté oko, kde pořádně zatápěla agentovi 007, kterému poprvé propůjčil tvář Pierce Brosnan. Do širokého povědomí diváků se však dostala až jako mutantka v komiksovém fláku z roku 2000, X-Men, kde ztvárnila nejsilnější mutantku Jean Grey, mezi jejíž schopnosti patří zejména telepatie a telekineze.

famke-janssen-jean-grey

Sue Storm / The Invisible Woman – Jessica Alba

Fantastická čtyřka z roku 2005 od Tima Storyho se pokoušela svést se na úspěšné vlně jednak X-Menů a jednak Spider-Manů od Sama Raimiho. Na úspěch obou sérií sice nenavázala, přesto je výsledek lepší než loňský restart s novým obsazením. Každopádně jedna věc se upřít 10 let staré komiksovce nedá – Sue Storm, jež v obou dílech na sebe strhává veškerou pozornost.

SS_Sue_Alone_I_w2.1_web

Natasha Romanoff / Black Widow – Scarlett Johansson

Ruská dvojitá agentka se poprvé objevila v marvelovském vesmíru v pokračování Iron Mana. Ve druhém díle, jenž měl v kinech premiéru v roce 2010, nám jasně ukázala, čeho všeho je schopná. Iron Man 2 byl však pouhý začátek. Následně se ukázala v obou dílech Avengers a v posledních dvou dílech Captain America – Návratu prvního Avengera a Občanské válce.

591dacdd585e3fde7631592c2564fa11

Selina Kyle / Catwoman – Anne Hathaway

V epickém finále nolanovské trilogie o Temném rytíři se oscarová herečka představila jako zlodějka Selina Kyle lačnící po velmi vzácné věci od Bruce Waynea. Netuší však, jak tím dramaticky zamíchá kartami. Anne Hathaway je jako Catwoman skvělá a trumfla i svou předchůdkyni, Michelle Pfeiffer, která si roli vyzkoušela v Batman se vrací od Tima Burtona.

818301_2

Lady Sif – Jaimie Alexander

Bojovnice z Asgardu, která patří mezi Thorovy nejvěrnější přátele a spolubojovníky, se poprvé představila v shakespearovsky laděném komiksovém filmu Thor, jenž rovněž patří do marvelovského filmového vesmíru. Lady Sif se po boku boha hromu ukázala i v pokračování a její návrat je očekáván i ve třetí sólovce asgardského svalovce.

LadySif_Thor_AgentsofSHIELD_Poster

Raven / Mystique – Jennifer Lawrence

Oscarový herecký talent se jako mutantka Raven, nebo chcete-li Mystique, poprvé ukázal v nově nastartované x-menovské trilogii pod vedením Matthew Vaughna (Hvězdný prach, Kick-Ass). Snímek X-Men: První třída totiž pojednával o seznámení se Charlese Xaviera (Profesor X) a Erika Lensherra (Magneta), tedy ještě předtím, než se stali nepřátelé.

X-Men-Days-of-Future-Past-character-photo-Jennifer-Lawrence-as-Mystique

Gamora – Zoe Saldana

Někde jsem kdysi dávno četl, že Zoe Saldana je fešanda za jakýchkoliv okolností. Ukázala to v Avatarovi, Star Treku a dokonce i v marvelovských Strážcích galaxie, kde měla zelenou barvu kůže. Sympatický stroj na smrt to sice umí se zbraněmi všeho druhu, ale je i na něj moc hezký pohled. Castingová pecka.

163792

Wanda Maximoff / Scarlet Witch – Elizabeth Olsen

Sestra dvojčat Mary-Kate a Ashley Olsenových dostala příležitost od Josse Whedona (Serenity, Avengers) aby ztvárnila tzv. „vylepšenou“, tj. několika experimenty podrobenou dívenku, jež díky pokusům získá podobně nadlidské schopnosti jako výše zmíněná Jean Grey. Roli Scarlet Witch si zopakovala i v letošním hitu Captain America: Občanská válka, kde svou sílu demonstruje nevídaným způsobem.

Scarlet-Witch-in-Captain-America-Civil-War

Princezna Diana / Wonder Woman – Gal Gadot

Jen tak nadhodím takovou otázečku. Těšili jste se na blockbuster Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti jen kvůli přítomnosti dvou archetypálních hrdinů bojujících proti sobě, nebo na izraelskou krásku Gal Gadot, jež se ve snímku poprvé ukazuje jako amazonská válečnice Wonder Woman? Na rovinu říkám, že film se vyplatí vidět už jen kvůli ní.

Wonder-Woman-Gadot-Carter-02

Psylocke – Olivia Munn

Třetí film zmíněné nové x-menovské ságy (První třída) představuje novou postavu. Mutantka Psylocke se v dosud žádném snímku o mutantech neobjevila. O to větší pozdvižení režisér a otec filmových X-Menů, Bryan Singer, u diváků způsobil, když do role obsadil černovlasou krásku, jež zdobila televizní seriál z produkce HBO, Newsroom, od scenáristy Aarona Sorkina (Sociální síť, Steve Jobs). Uvidíme, co všechno nám v X-Men: Apokalypsa předvede.

c048fcd98aae2d23da146cca1f366a5b

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také