Víkendové tržby: Lovec nestačil na rozjetého Mauglího

Spin-off úspěšné fantasy z roku 2012 s Chrisem Hemsworthem otevřel v amerických kinech daleko za očekáváním.

  1. místo – Kniha džunglí: 60,803 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Lovec: Zimní válka: 20,080 milionů, novinka
  3. místo – Barbershop: The Next Cut: 10,830, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Zootropolis: Město zvířat: 6,611, 8. týden v žebříčku
  5. místo – The Boss: 6,080 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti: 5,520 milionů, 5. týden v žebříčku
  7. místo – Criminal: 3,1 milionů, 2. týden v žebříčku
  8. místo – Moje tlustá řecká svatba 2: 3,260 milionů, 5. týden v žebříčku
  9. místo – Comprades: 1,350 milionů, novinka
  10. místo – Eye in the Sky: 1,214 milionů, 7. týden v žebříčku

Tohle asi nemohlo dopadnout jinak. „Pokračování“ Sněhurky a Lovce s názvem Lovec: Zimní válka vsadilo na star-power Chrise Hemswortha a těžce pohořelo. Ale není se čemu divit. Australský herec evidentně není žádným kasovním tahákem, a když zrovna nehraje Thora u Marvelu, tak na něj nikdo není zrovna dvakrát zvědavý. Tržby jeho posledních filmů mluví za vše – Rivalové, V srdci moře nebo Hacker finančně neuspěly a Lovec: Zimní válka nebude výjimkou.

Tato fantasy totiž otevřela za slaboučkých 20 milionů dolarů (se Sněhurkou kdysi debutovali přibližně o 40 milionů lépe), což samozřejmě nemohlo stačit na chválenou Knihu džunglí, které spadly tržby jenom o 40 %, a Mauglí tedy zopakoval první místo z minulého týdne. Celosvětově se pak dobrodružný film režiséra Jona Favreaua dostal celkem snadno před půlmiliardovou hranici a další příjmy jistě budou následovat.

Třetí flek zbyl na komedii Barbershop: The Next Cut – 10,8 milionů, za kterou se s čtyřmilionovým odstupem umístil animák Zootropolis: Město zvířat. Aktuálně nejvýdělečnější film roku 2016 už vydělal ohromných 907 milionů z celého světa a dává tak pořádně na frak produkčně dražší konkurenci.

batman-v-superman

Těsně za sebou skončily dva žánrově rozdílné hity – komedie The Boss s Melissou McCarthy (6 milionů) a Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (5,5 milionů) – které mohou jen závidět kladněji přijatým filmům z vyšších příček žebříčku. Superhrdinský epos sice celkově vydoloval ze světa 850 milionů, ale vzhledem k rozpočtu kolem čtvrt miliardy nelze mluvit o žádném kasovním trháku. Nechť to u Warnerů berou jako zdvižený prst pro další plány v rámci jejich ambiciózní komiksové série.

Následuje nenápadný thriller Criminal a dvojka Mojí tlusté řecké svatby. Deváté místo pro sebe urvala debutující komedie Comprades, která sice stihla za víkend vydělat nevýrazných 1,35 milionů, ale zároveň jí širší nasazení do kin teprve čeká. Top 10 uzavírá, stejně jako minulý týden, válečná žánrovka Eye in the Sky.