Nové zpracování klasické pohádky přilákalo do kina početné davy diváků, kteří zajistili snímku první místo v box-office.

  1. místo – Kniha džunglí: 103,567 milionů, novinka
  2. místo – Barbershop: The Next Cut: 20,210, novinka
  3. místo – The Boss: 10,170 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti: 9,010 milionů, 4. týden v žebříčku
  5. místo – Zootropolis: Město zvířat: 8,235 milionů, 7. týden v žebříčku
  6. místo – Criminal: 5,850 milionů, novinka
  7. místo – Moje tlustá řecká svatba 2: 3,260 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Miracles from Heaven: 1,9 milionů, 5. týden v žebříčku
  9. místo – God’s Not Dead 2: 1,7 milionů, 3. týden v žebříčku
  10. místo – Eye in the Sky: 1,637 milionů, 6. týden v žebříčku

A je zaděláno na jedno z překvapení roku 2016. Osobně jsem tomu drahému projektu Kniha džunglí moc nevěřil, ale v tomto případě jsem moc rád, že jsem se pletl. Snímek Jona Favreaua (první dva Iron Mani) totiž sklízí nejen samé nadšené ohlasy (95 % kladných recenzí na Rotten Tomatoes), ale také se profiluje jako solidní komerční hit. V Americe Mauglí otevřel za parádních 103 milionů dolarů, což ve výsledku znamená druhý nejlepší dubnový otvírák hned po Rychle a zběsile 7. Celosvětově se pak výdělky za první víkend přiblížily k hranici 300 milionů. Bravo!

2016-The-Jungle-Book-Movie-Poster-Wallpapers

Druhé místo obsadila rovněž novinka a to třetí díl Holičství aneb Barbershop: The Next Cut. Ice Cube a spol. odstartovali za očekávaných 20 milionů, což je přibližně stejný výsledek, kterým se prezentovaly předchozí dvě komedie této série. Diváci ze zbytku světa mohou být v klidu, protože žádná zahraniční expanze se ani v tomto případě neplánuje a Holičství tedy bude už potřetí ryze americkou záležitostí.

Třetí místo bere korpulentní Melissa McCarthy se svojí komedií The Boss (10,17 milionů), které na záda dýchají Batman se Supermanem. Jejich střet v podobě rozporuplně přijatého Úsvitu spravedlnosti padá čím dál rychleji, a i když se snímek celosvětově přehoupl přes hranici 800 milionů, tak na nejsilnější hity konkurenčního studia Marvel to ani náhodou nestačí. Tohle Warnery určitě bolí.

Criminal_2016_7845313

Následuje megaúspěšný animák Zootropolis: Město zvířat – 8,235 milionů za uplynulý víkend, 882 milionů celosvětově. Na šestém místě debutoval lahůdkově obsazený (Kevin Costner, Ryan Reynolds, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Gal Gadot) thriller Criminal, který však utržil pouhých 5,8 milionů.

Zbytek top desítky obsadily filmy, se kterými se už nějaký ten týden pravidelně setkáváme – Moje tlustá řecká svatba 2, Miracles from Heaven, God’s Not Dead 2 a Eye in the Sky.

Příští týden bude zajímavé sledovat, jak se Kniha džunglí popere s poměrně očekávanou fantasy Lovec: Zimní válka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno