Video: Jak vznikalo tělo generála Zoda pro film Batman v Superman

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti už nějakou dobu běží v kinech, a přes jeho rozporuplné přijetí se k nám dostává řada zajímavých materiálů. Pro scény s mrtvým Zodem byly vyrobeny dvě repliky, které jsme mohli vidět ve filmu, kdy Zodovu mrtvolu pro své experimenty získal Lex Luthor. Repliky byly natolik precizní, že je pochopitelně těžko mohl kdokoli rozeznat od reality. A ač se může celý proces výroby zdát trošku morbidním, výsledek stojí za to.

Komiksovému blockbusteru se přes všechnu kritiku musí uznat nejen výborný Ben Affleck v roli Batmana, ale i perfektní speciální efekty. Pro film, který si dle všeho svůj největší úspěch v kinech už odbyl, vyrobila firma ADI dvě ultra realistické repliky těla zesnulého záporáka ze snímku Muž z oceli; Generála Zoda. Jakožto předloha pro umělé tělo od krku dolů posloužil fitness trenér a dublér Greg Plitt, a pro napodobeninu hlavy propůjčil známý maskér (a držitel Oskara z r. 2009 za film Star Trek) Barney Burman odlitek hlavy herce Michaela Shannona, jenž si Zoda zahrál.

general-zod-batman-v-superman-movie-michael-shannon

Těla byla vyrobena ze silikonu a polyurethanové pěny pro zachování pevnosti. Na obou umělých tělech pracovalo hned několik lidí. Konkrétně: Tony Matijevich, Brian Clawson, a Tim Leach vymodelovali obě těla. Denise Baer děrovala vlasy; Mike Larrabee oba „Zody“ barvil. Je úžasné kolik práce a citu bylo vloženo do objektu, jenž se na plátně vyskytuje jen několik krátkých okamžiků.

Pokud nejen fotku výše, ale i výsledek z videa porovnáme se skutečnou předlohou (níže), dojdeme nezbytně k myšlence, že ač je vše provedeno úžasně a takřka k nerozeznání, rok, po který trval celý proces, mohl být nahrazen předvoláním Shannona na plac. Ten se tedy alespoň nemusel pro ležení v igelitovém pytli vracet do své role. Člověk si skoro říká, co se s umělými těly událo po natáčení… Nějakého skladu je pro prakticky umělecké dílo škoda. Člověka hned napadá řada halloweenských šprýmů, pro něž by je šlo využít…

Celý precizní a přesný proces výroby až po konečný, takřka děsivě reálný výsledek, si můžete prohlédnout ve videu níže.

https://youtu.be/QdRTQDXxdYY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také