TOP 7: Nejlepší role hereckého kvarteta z Lovce: Zimní válka

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Fantasy snímek Sněhurka a lovec se docela povedl. Proto studio nezahálelo a připravilo příběh, který se odehrává před tímto filmem, v němž je hlavní postavou zmíněný lovec. Lovec: Zimní válka slibuje přehlídku krásných kostýmů, dokonalých triků ale hlavně velkolepé obsazení. Do role lovce se vrací Chris Hemsworth a po jeho boku se na plátně objeví Jessica Chastain, Emily Blunt a Charlize Theron, jež si zopakuje postavu čarodějnice. Připravili jsme proto pro vás výčet těch nejlepších filmů, ve kterých se toto herecké kvarteto jednotlivě objevilo. Dámy mají přednost, že…

Charlize Theron

Ďáblův advokát

Ve známém mysteriózním thrilleru hraje manželku nadaného právníka Kevina Lomaxe (Keanu Reeves), Mary Ann. Díky lákavé nabídce od nejlepší právnické firmy na světě, kterou řídí jistý John Milton (Al Pacino) se s manželkou přestěhují do New Yorku, kde firma sídlí. Seznámí se tu se samotným Milton, tak i s krásnou, novou Lomaxovou kolegyní, Christabellou. Ze začátku jde všechno hladce, ale pak se začnou dít divné věci, kvůli kterým je manželství Mary Ann a Lomaxe ohroženo.

The Devil's Advocate07

Pravidla moštárny

V romantickém dramatu od Lasse Hallströma podle knižní předlohy Johna Irvinga hraje první velkou lásku hlavního hrdiny, Homera (Tobey Maguire). Ten vyrůstal v sirotčinci, kde se učil medicíně od svého mentora, doktora Larche (Michael Caine). Poté, co se rozhodl jít do světa, konkrétně na jablečnou farmu, poznává skutečný život. Film získal Oscara za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli (Michael Caine) a za adaptovaný scénář (John Irving).

the-cider-house-rules

Zrůda

Ve filmu podle skutečné události ztvárnila Aileen Wuornosovou, bývalou prostitutku, jež se kvůli své lásce znovu vrátí ke svému řemeslu. Jenže se u ní začne projevovat značná nenávist k mužům, a tak je začíná postupně zabíjet. Pro média se tak stala první masovou vražedkyní. Pro Charlize Theron to byla první nominace na Oscara a hned ji dokázala proměnit.

MV5BMTc3MzA2OTA2Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjI3MDg4NA@@._V1_SX640_SY720_

Loupež po italsku

V remaku takřka padesát let staré klasiky si zahrála šikovnou otevíračku trezorů Stellu, které zabijí otce. Té nepříjemné události byli svědkové jeho kumpáni, kteří podraz a pokus o zlikvidování od svého parťáka a vraha Stellyina otce přežili. Vyhledají proto jeho dceru, aby se mu společně pomstili a přitom provedli tu nejbláznivější loupež. Ve filmu se objeví Mark Wahlberg, Edward Norton, Donald Sutherland, Jason Statham nebo Seth Green.

Její případ

Za ztvárnění Josey Aimesové obdržela herečka svou druhou nominaci na Cenu Akademie. Sice ji tentokrát neproměnila, přesto příběh o ženě, která se postaví proti sexuálnímu obtěžování a ponižování žen, stojí za zhlédnutí.

charlize-theron-north-country

Znovu a jinak

V režii Jasona Reitmana (Lítám v tom, Děkujeme, že kouříte) se jihoafrická herečka převtělila do role spisovatelky žánru pro mladé, Mavis, která se po rozvodu vrací zkusit štěstí do svého rodného městečka. Potká svého dávného miláčka, který je však nyní ženatý a má čerstvě narozené dítě. Ještě že tu je bývalý kamarád ze střední, jenž si prochází podobnými problémy jako Mavis.

charlize-theron-as-mavis-gary-in-young-adult

Šílený Max: Zběsilá cesta

Přesně takový film potřebovala. Audiovizuální spektákl od otce filmové série, vizionáře George Millera, jehož dějová linka sice patří k těm jednodušším, ale ne nejdůležitějším prvkům snímku. Theron zde ztvárňuje Furiosu, jež se vzbouří proti krutovládci Nesmrtelnému Joeovi, když mu odcizí to nejdražší. Na cestě potká Maxe, se kterým nakonec spojí síly.

mad-max-sequel-charlize-theron-pic

Jessica Chastain

Jolene

První velká role americké rusovlásky kde propůjčila tvář postavě jménem Jolene. Po těžkém dětství začala pracovat jako erotická tanečnice v Las Vegas, poté jako recepční v Tulse, aby nakonec skončila jako ilustrátorka v Los Angeles. Je pravdou, že film u kritiků neměl moc úspěch, nicméně výkon herečky byl nadmíru chválen.

4719.original

Take Shelter

V psychologickém dramatu hraje manželku Curtise (Michael Shannon), která spolu s ním a jejich neslyšící dcerkou žije v malém městě v Ohiu. Poté, co se Curtisovi začnou zdát zlé sny o konci světa, se jeho noční můry promění v posedlost do takové míry, že postaví protibouřkový bunkr v přízemí svého domu.

landscape_movies-jessica-chastain-career-gallery-5

Černobílý svět

Naprostá filmová senzace a herecký koncert od všech hereček, co se ve snímku mihly. Chastain se tu objevila po boku Violy Davis, Bryce Dallas Howard, Emmy Stone či Octavie Spencer. Retro snímek o „služkách“ černé pleti je dojemný, k zamyšlení hodný, ale také velmi vtipný. Chastain si vysloužila první nominaci na Cenu Akademie.

2878463

30 minut po půlnoci

11. září 2001 zanechalo stopu snad v každém z nás. Zejména pak v agentce CIA Maye. Ta se totiž dva roky po útoku na Světová obchodní centra přesouvá z washingtonských kanceláří do Pákistánu, aby našla strůjce tak ohavného teroristického činu – Usámu bin Ládina. Rok po první nominaci na Oscara za Černobílý svět si za válečné drama oscarové režisérky Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) vysloužila druhou, kterou ovšem rovněž neproměnila.

chastain-blog630-jpg_214537

Zmizení Eleanor Rigby: Ona

Režisér Ned Benson se pustil do nevídaného projektu. Vzal jeden námět a rozhodl se podle něho natočit dva filmy. Oba filmy sledují radosti i patálie dvou mladých zamilovaných lidí. Jednoho dne se však Eleanor (Jessica Chastain) rozhodne Conora (James McAvoy) opustit. Conor neví, kam mohla zmizet. První snímek s podtitulem „On“ sleduje situaci tak, jak ji vnímá Conor. Kdežto v tomto filmu se na událost díváme jejíma očima, proto je logicky více vidět. Oba filmy však stojí za to. A kdyby někdo nesnesl zhlédnutí dvou filmů za sebou, pak je tu ještě sestříhaná verze s podtitulem „Oni“, která je slepencem obou zmíněných filmů.

The_Disappearance_of_Eleanor_Rigby-62SSIFF-01

Interstellar

Asi první snímek, který rozdělil fanoušky režiséra Christophera Nolana na dva tábory. Je to nejlepší sci-fi film o vesmíru nebo šlápnutí vedle s tím, že ani Nolan vlastně nevěděl, co chce divákovi sdělit? Pokud jste ještě jinak audiovizuálně působivý snímek s naprosto skvělými hereckými výkony neviděli, tak neváhejte.

Article Lead - wide6289067111fz8ximage.related.articleLeadwide.729x410.11fyr3.png1415281394650.jpg-620x349

Marťan

Čekali jsme dlouho, ale nakonec jsme se dočkali. Ridley Scott (Vetřelec, Gladiátor) konečně dostal do rukou scénář, který je hodný jeho jména. Svěží, hravý, vtipný, dojemný příběh astronauta Marka Watneyho, kterého posádka nechala samotného na Marsu v domnění, že při návratu na palubu lodi zahynul, vás určitě nesmí minout.

The_Martian_89437

Emily Blunt

Ďábel nosí Pradu

Kdy by si nechtěl zahrát po boku Meryl Streep, že? Emily Blunt se to v tomto snímku z módního prostředí poštěstilo. Hraje tu senior asistentku Mirandy Priestly (Meryl Streep), šéfredaktorky módního časopisu Runway, která školí junior asistentku, která by mohla jednou její místo převzít. Za tuto roli byla poprvé nominována na Zlatý Glóbus v kategorii celovečerních filmů.

meta

Královna Viktorie

Za ztvárnění mladé, na trůn nastupující královny Viktorie, byla britská herečka nominována na Zlatý Glóbus. Snímek sleduje první roky vlády nové panovnice, ve kterých se musí vypořádat s intrikami a lstmi i míst, odkud by to nečekala.

Young_Victoria_Emily_Blunt_2-xlarge

Správci osudu

Film o osudu a pravé lásce. Sledujeme příběh mladého politika, Davida Norrise (Matt Damon), který si na pánských toaletách piluje řeč poraženého finalisty v kandidátkách do Senátu. Z ničeho nic se na toaletách objeví krásná Elise. David neváhá a řekne si telefonní číslo. To však ztratí a je z toho zničený. Tedy až do doby, než Elise čirou náhodou potká v autobuse. V tom však zasáhnou Správci osudu. Je páru opravdu souzeno být spolu, nebo jsou jejich cesty předem dané?

emily-blunt-elise-sellas-and-matt-damon-david

Lov lososů v Jemenu

Již zmíněný režisér Lasse Hallström tentokráte vypráví komediální, romantické drama plné satiry. Do hlavní role byl vedle Blunt obsazen Ewan McGregor (Velká ryba, Moulin Rouge!), jenž zde hraje Alfreda Jonese. Ten je pověřen vybudováním řeky pro lososy v dalekém Jemenu. Z nápadu, který se zrodil v hlavě jemenského šejka. Nadšený samozřejmě není, ale vyrazí na cestu. Na místě se seznámí se správkyní šejkova majetku. Blunt byla za roli správkyně opět nominována na Zlatý Glóbus.

Looper

Skvělý autorský počin od scenáristy a režiséra v jedné osobě, Riana Johnsona, pojednává o nájemných zabijácích, tzv. looperech. Ti mají jediný úkol, odvést svou práci dokonale. Jakmile se jim to podaří, pak je zločinecká firma, pro kterou pracují, bohatě odmění. Zajímavé na tom však je, že looperům organizace své cíle posílá z budoucnosti. Co se ale stane, když hlavní hrdina (Joseph Gordon – Levitt) bude muset zabít své starší já?

Na hraně zítřka

V inteligentím, humorem a akcí nabitém sci-fi filmu od režiséra Douga Limana (Pan a paní Smithovi, Agent bez minulosti) se Blunt představuje po boku hollywoodské hvězdy Toma Cruise coby členka speciálních jednotek Rita Vrataski, která je poslední šancí, jak zastavit útok agresivních mimozemšťanů, kteří prahnou po vyhlazení celé lidské rasy. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise) však disponuje jednou velkou výhodou, díky střetu s mimozemšťanem se při svém úmrtí opět probudí v momentě před důležitým střetem jednotek lidí a mimozemšťanů. Trénink začíná.

RITA-FINAL-2

Sicario: Nájemný vrah

Po psychologickém ternu Zmizení a skvělém mysteriózním thrilleru Nepřítel přichází kanadský režisér Denis Villeneuve s dalším excelentním dílem, na který jen tak nezapomenete. Emily Blunt tu představuje naivní, idealistickou agentku FBI Kate, která se stane členkou operační skupiny působící na hranicích mezi USA a Mexikem, územím, kde neplatí takřka žádná pravidla, obzvláště pro drogové kartely.

c5ba6577_S_D040_10409.xxxlarge_2x-1940x1291

Chris Hemsworth

Star Trek

Možná si říkáte: „Proč zrovna tohle? Vždyť tam má pouze štěka, i když hraje Kirkova otce….“ No jo, ale právě tato malá role nastartovala jeho kariérní vzestup jako blázen. Ve filmu se ukáže prvních pět minut, kdy statečně čelí útoku nepřátelské lodě. Je to velmi povedený mix akce a dojemných okamžiků. Proto Star Trek.

george kirk

Thor

První velká role pro australského herce. Ztvárnil zde asgardského boha hromu Thora, který je za trest seslán na Zemi, aby pochopil, co to obnáší být nejen dobrým králem, ale také člověkem. Skvěle obsazený snímek od komiksového studia Marvel režíroval shakespearovec Kenneth Branagh, který do filmu vnesl krásnou poetiku. Roli superhrdiny si Hemsworth si zopakoval ještě třikrát – v sólovce Thor: Temný svět a ve dvou dílech Avengers. Nyní se natáčí třetí sólový film.

Thor+Chris+Hemsworth

Chata v horách

Spojení talentů jako jsou Joss Whedon a Drew Goddard nemohlo dopadnout špatně. Hororová fantasy komedie pojednává o tajemné chatě, nebo chcete-li objektu, kam se sjede pár přátel zakalit atd. Netuší však, že se stanou součástí hry na kočku a myš, která nezná hranic, protože je v sázce osud celého světa. Zní to bláznivě? Ano! Má cenu se na to podívat? 100x ano!

Chris-Hemsworth_The-Cabin-in-the-Woods_2012

Sněhurka a lovec

I když je postava lovce v názvu filmu, Hemsworth tolik prostoru coby lovec nedostává. Což byla docela škoda, protože nové zpracování Sněhurky nevypadalo vůbec špatně. Charlize Theron zde byla jako čarodějnice Ravenna, nevlastní matka Sněhurky, skvělá, a myšlenka, že si najme lovce, aby Sněhurku dopadl a přivedl k ní, byla osvěžující.

snow-white-huntsman-movie-image-chris-hemsworth-1

Rivalové

V jednom z nejlepších filmů roku 2013 se v režii oscarového Rona Howarda (Apollo 13, Těžká váha) představuje coby pilot Forlmule 1 James Hunt. Britský playboy, vymetač večírků ale vynikající závodník svádí boj Nikim Laudou, který je na rozdíl od svého soka zapálený jen a jen do vylepšení svého vozu a večírky mu nic neříkají. Snímek podle skutečné události rozhodně musíte vidět, třebaže nejste fandové tohoto motoristického sportu.

rushedit-xlarge

Hacker

V akčním thrilleru režiséra Michaela Manna (Collateral, Poslední mohykán) hraje počítačového hackera Hathawaye, jehož úřady propustily z vězení, aby jim pomohl dopadnout jiného hackera, který páchá jednu neplechu za druhou. Když ho vystopuje, bude volný. Lákavá nabídka, kterou hacker přijme. Záhy ale zjistí, že to nebude mít vůbec lehké.

b51949e1e3e1c3717ef599e451739da4931e2087

V srdci moře

Další spolupráce s Ronem Howardem. Tentokráte sledujeme posádku velrybářské lodi, jež byla v roce 1820 napadena velrybou megalomanských rozměrů. Tato událost pak inspirovala spisovatele Hermana Melvilla k sepsání známého románu Bílá velryba.

chris_hemsworth_in_in_the_heart_of_the_sea_2015-wide

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také