TOP 10: Nejlepší trailery března

Po slabším únoru se na nás v březnu nahrnulo spoustu povedených trailerů a i prvních ukázek na očekávané filmy. Bohužel ani Ben-Hur ani Ghostbusters nedosáhli takových kvalit, aby se ve výsledném žebříčku objevili. Konkurence byla veliká a marketingový kolotoč na letní a pozdně letní trháky teprve začínají takže doufáme ještě ve velké věci. Jen ten plnohodnotný trailer na Jasona Bournea pořád nikde…

1) Hardcore Henry (Official Trailer 2) 

Tentokrát žádní Queeni, ale kombinace úderných titulků a obrazových vjemů s rytmickým podkreslením opět pěkně navnazuje. Co se změnilo od minula? No přece námi vyslyšené uvedení do českých kin! Skvělá zpráva, která je podtržena ještě oznámeními typu „mix Bournea, Call of Duty a Kapitána Ameriky“ nebo „jakoby The Raid a Kingsman měli své vlastní ujeté dítě.“ Co na to říct? Těšíme se!

V českých kinech: 21.4. 2016

2) Captain America: Občanská válka (Trailer 2) 

Někteří lidé budou nadávat, někteří budou spokojení, ale zkrátka a dobře – tento trailer bude probírat každý jen proto, že se v něm objevuje (v tomto století již třetí) Spider-Man. Jasně, Marvel potřebuje do lidí nacpat, že to bude hodně osudové a že všechny nové postavy budou cool, ale 90 % lidí řeší, proč má Spidey tak divný oči. Zajímavé, každopádně opět solidně odvedená práce a po vlažném přijetí konkurenčního Batman vs. Superman znovu míček na straně Marvelu.

V českých kinech: 5.5. 2016

3) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Official Trailer) 

Ono ani nemohlo dopadnout jinak, aby bestseller Ransoma Riggse natočil někdo jiný. Když totiž slečnu s velkýma očima drží na zemi velké boty, holčička jí zátylkem a kluk bez hlavy kope do míče, nemůže se pod to podepsat nikdo jiný než Tim Burton. Jeho výtvarná stylizace a smysl pro vizuálno tady může najít uplatnění v oblíbeném příběhu. Jako oznamovací trailer příjemné překvapení a od začátku (i díky hudbě) příjemně podmanivá atmosféra. Kvitujeme s povděkem, že záporák Samuela L. Jacksona se pouze mihne na pár vteřin, což však dle našich úvah bude v některém z dalších trailerů bohužel porušeno.

V českých kinech: 29.9. 2016

4) Správní chlapi (Main Trailer) 

Los Angeles 1977. Disco, sex, skandál…a jeden zamotaný případ. Materiál, který se otírá o noir a na odlehčené bázi vypráví příběh typického buddy movie mustru nedokáže natočit snad nikdo lépe než Shane Black. Spousta nových záběrů a informací naznačuje, že ne vždy půjde o trefu do černého (Gosling), ale povětšinou se jedná o černou a velmi dobře uvědomělou srandu, ve které si libuje především drsňácký Russell Crowe. Černý kůň léta.

V českých kinech: 2.6. 2016

5) Sausage Party (Official Red Band Trailer) 

Animáky táhnou. Už se to ví několik let a tak se parta kolem Setha Rogena dohodla, že koncept nenáročné zábavy pro všechny podojí eRkovým způsobem a naservírují nekompromisní animák plný dvojsmyslů a narážek především pro dospělé publikum. Onen twist v polovině traileru funguje na výbornou a „fuckující“ jídlo si nelze nezamilovat. Svěží vítr.

V českých kinech: 25.8. 2016

6) V zajetí démonů 2 (Main Trailer) 

James Wan má další sérii. V zajetí démonů bude až do úplného zemdlení dojit archiv paranormálních vyšetřovatelů Warrenů a kolem nich vystaví další šablonovitý příběh. Příběh plný malých děsivých holčiček, dobře udělaných lekaček a ještě více démonických výjevů. Jasně, je to průhledná pračka na peníze, ale tak řemeslně precizně zvládnutá, že stále zaslouží obdiv.

V českých kinech: 9.6. 2016

7) Podfukáři 2 (Official Trailer) 

Klasická nastavovaná kaše, která je opět daleko za čárou a podmaňuje si diváka opulentními atrakcemi a efektními triky. Vlastně jediné, co pořádně trailer osvěžuje, je bard Morgan Freeman a Daniel Radcliffe v záporné roli, který bude nechutně přehrávat a krást si scény pro sebe. A bude u toho i Jesse Eisenberg, který nedávno to samé udělal s Luthorem.

V českých kinech: 16.6. 2016

8) Legenda o Tarzanovi (Trailer 2) 

Hollywood se již dávno vyčerpal a omílá dokola osvědčené náměty. Už dřív to začaly schytávat klasické pohádky, momentálně vládne kinům komiks a Universal odhalil svůj plán s rozšířeným univerzem legendárních hororových monster. Nezapomíná se i na tradiční literaturu a krom Mauglího uvidíme letos i Tarzana. Dva podobné projekty cílící na stejné publikum snaží ze sebe v trailerech maximum především po stránce technické, z nichž zatím jako vítěz vychází Kniha džunglí. Uvidíme, jak to bude nakonec v kinech s vyprávěním.

V českých kinech: 7.7. 2016

9) Alenka v říši divů: Za zrcadlem (Official Trailer #2) 

Tim Burton podruhé. Zatímco u svého zářijového zářezu bude podepsán jako režisér, Alenku přenechal jistému Jamesi Bobinovi a sám značku produkčně zaštiťuje. Z traileru však vypadá, že je vše při starém a nic se neměnilo. Vizuál je stejně přepálený, Johnny Depp s Helenou Bonham Carter stejně otravní a příběh bude vycházet z literární předlohy. Vypadá to pěkně, hraje k tomu hezká hudba a zřejmě to neurazí, ale bude to mít pravděpodobně bezduchý sled obrazů a vydělá to miliardu.

V českých kinech: 26.5. 2016

10) Midnight Special (Official UK Short Trailer) 

Malý projekt nadějného filmaře Jeffa Nicholse v soubě kloubí zajímavý námět s funkčními efekty a nevypadá to vůbec špatně. Rychlá ukázka je napálená od začátku ve svižném tempu a stihne se dotknout příjemné sci-fi fantasy zápletky s politickým thrillerem a rodinným dramatem. Prosakující mysteriózno ještě umocňuje hudba a přesné herecké výkony.

V českých kinech: –

Březen byl solidně našláplý. Duben na tom zřejmě nebude jinak, protože bude finišovat kampaň na Občanskou válku a dočkat bychom se mohli dalších ukázek na Warcraft, třetí Star Trek nebo třeba konečně toho Jasona Bournea. Tak zase příště.