Soutěž s hladovým bondem ve zlatém

Přečtěte si

Autor

Tentokrát se soutěží o čtivo. Ale pochopitelně spjaté s filmem.

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her.

Knižní předlohu k závěrečnému dílu hladové série vyhraje deset deset soutěžících, kteří správně zodpoví následující soutěžní otázku:

Suzanne Collins, autorka knihy, se na začátku devadesátých let podílela na vzniku jednoho komediálního seriálu. Jakého?

Odpovědi zasílejte na soutez@nafilmu.cz nejpozději do 4. května 2016, jako předmět uvádějte „Hunger Games“. Ze všech správných odpovědí vybereme následující den 10 výherců, kteří získají knihu Hunger Games: Vražedná pomsta.

2264

Dáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem. Za svého právního zástupce si vybere ne velmi zkušeného, ale o to odvážnějšího, mladého muže Randyho Schönberga (Ryan Reynolds). Spolu se pustí do zdlouhavého a náročného soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA, který se nakonec stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii.

Knižní předlohu vyhraje pět šťastlivců, kteří zodpoví následující soutěžní otázku:

Režisér Dámy ve zlatém Simon Curtis režíroval ve druhé polovině devadesátých let jinou knižní adaptaci, tentokrát podle Charlese Dickense. Jak zní jméno filmu (a zároveň knihy)?

Odpovědi zasílejte na soutez@nafilmu.cz nejpozději do 4. května 2016, jako předmět uvádějte „Dáma ve zlatém“. Ze všech správných odpovědí vybereme následující den 5 výherců, kteří získají knihu Dáma ve zlatém.

9788020437167

Pětice fanoušků bondovek může vyhrát epicky nadupanou knihu James Bond encyklopedie, o jejíž úžasnosti nejlépe vypovídá její anotace:
Rozšířené a revidované vydání velké obrazové encyklopedie Jamese Bonda spolehlivě nadchne všechny početné fanoušky nesmrtelného agenta 007.
Díky přímé spolupráci autorů se společností Eon Productions je kniha vybavena unikátními fotografiemi ze všech bondovských filmů i ze zákulisí jejich natáčení. John Cork a Collin Stutz si všímají všech stránek Bondovy osobnosti a v abecedním přehledu nabízejí svižný, avšak současně fundovaný a skvěle ilustrovaný výklad o jeho protivnících, spojencích, technických hračičkách, vozidlech, ale samozřejmě i o neméně proslulých „Bond girls“.

Samozřejmě platí, že výhra je podmíněna následující otázkou:

V nedávné době zesnul legendární režisér starých bondovek Guy Hamilton. Kromě adaptace špionážních thrillerů s proslulým agentem natočil v osmdesátých letech adaptaci románu Agathy Christie s jiným ikonickým hrdinou – Herculem Poirotem. Jak se snímek jmenuje?

Odpovědi zasílejte na soutez@nafilmu.cz nejpozději do 4. května 2016, jako předmět uvádějte „James Bond“. Ze všech správných odpovědí vybereme následující den 5 výherců, kteří knihu James Bond encyklopedie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také