O čem bude John Wick: Chapter 2

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

V příštím roce se milovaný zabiják vrací na filmová plátna s vysoce očekávaným pokračováním, nesoucím název John Wick: Chapter 2. Konkrétně by se tak mělo stát 10. února 2017. Prozatím byla zveřejněna oficiální synopse k filmu.

V té se píše, že se Keanu Reeves navrací v pokračování úspěšného filmu z roku 2014 do role nájemného zabijáka, jenž se rozhodne, jsa vázán krevní přísahou, pomoci bývalému kolegovi bojovat a převzít kontrolu nad skrytou zločinnou organizací nájemných vrahů. Aby mu pomohl, musí Wick odcestovat do Říma, kde bude muset čelit jedněm z nejnebezpečnějších lidí světa.

Původní herci z předchozího filmu, tedy Ian McShane (Winston), John Leguizamo (Aurelio), Bridget Moynahan (Helen), Thomas Sadoski (Jimmy) a Lance Reddick (Charon) se v pokračování znovu objeví. Novým členem obsazení se naopak stal rapper Common, poté Ruby Rose, Riccardo Scamarcio a Peter Stormare. Common má hrát roli záporáka, konkrétně hlavu ochranky královny podsvětí, nicméně více detailů zveřejněno nebylo.

Chad Stahelski, režisér prvního dílu, který natočil spolu s Davidem Leitchem, se, byť tentokrát sám ujal i pokračování. Ačkoli oba původně plánovali pracovat na projektu společně, nakonec se rozhodli rozdělit, a zatímco Stahelski točí druhého Wicka, Leitch bude režírovat film The Coldest City, v němž si zahraje Charlize Theron. John Wick 2 si podržel i stejného scénáristu, tedy Dereka Kolstada.

V únoru, kdy má jít do kin, se John Wick: Chapter 2 setká s řadou hojně očekávaných snímků. Bude to tedy celkem lítý boj o vrchní posty na žebříčku sledovanosti. Tedy v případě, že se tvůrcům podaří navázat na úspěch prvního dílu. Krom nových Padesáti odstínů, jde tou dobou do kin kupříkladu i LEGO® Batman film.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také