Marvelovská Čtvrtá fáze odstartuje velké změny

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Multivesmír Marvelu v poslední době zažívá řadu novot. Pod hlavičkou All-New, All-Different Marvel, začala všechna komiksová čísla vycházet pěkně od jedničky a spousta hrdinů dostala novou vizáž či dokonce pohlaví. Snad všechny alternativní vesmíry byly zrušeny a nastala tak jakási forma komiksového obrození. Nyní se ukazuje, že se to celé pravděpodobně odrazí i v plánované Čtvrté vlně filmového univerza.

Disney hodlá pokud možno co nejdéle točit každý rok co možná nejvíce filmů se superhrdinskou tématikou, tedy alespoň dokud jsou hrdinové v kurzu. Pokud by se filmy měly řídit vzorem komiksů, budou tu s námi oblíbení supráci ještě hodně dlouho. Kevin Feige, šéf Marvelu ostatně potvrdil, že zatím je konec Marvel Cinematic Universe v nedohlednu. Je to poněkud úsměvné, ale dnešní děti by tedy prý mohly jednou svým vnoučatům vyprávět, že byly u toho, když to všechno začalo.

To znamená, že Čtvrtá marvelovská fáze bude asi dost odlišná od toho, co jsme doposud viděli a ještě uvidíme. Ostatně Třetí fázi už za měsíc nakopne Občanská válka v zatím posledním filmu Captaina Americy. Dočkáme se tak jednou mnoha změn a proměn známých hrdinů i ve filmovém vesmíru? Bude i na plátně Thor ženou, Hulk Asiatem, či Captain America Afroameričanem? Jisté je to, že většina starých známých Avengerů bude ve čtvrté fázi, startující v roce 2020 už pryč…

Dle slov Kevina Feiga nemáme pohlížet na komiksy jako na jakési příručky či průvodce. To co se semele ve třetí fázi, bude prý naplněno řadou konečných momentů, stejně jako nových začátků, jež předznamenají kapitolu, která se bude od něčeho, co se později stane kompletní trojfázovou ságou, značně odlišovat.

kevinfeige_header

Je třeba si tedy uvědomit, že komiksový a filmový vesmír, ač se v mnoha bodech liší, se i navzájem v mnoha bodech ovlivňují a inspirují. V komiksovém světě Marvelu, který je starý už pěkných pár desítek let, jsou změny víc než běžnou záležitostí. Proto se nemůžeme divit, že se něco podobného bude udávat i ve filmech, jež si ze svých „předloh“ snaží volně brát jen to nejlepší, co se v průběhu let urodilo. Děj a postavy se musí vyvíjet, alespoň trošku vyvíjet, aby se vše nestalo repetitivní nudou. V Občanské válce tedy dojdeme do určité fáze, kdy bude domeček z karet zbořen, aby mohl být vystaven znovu…

Zatím nebyl žádný film Čtvrté vlny oficiálně oznámen, nicméně mimo jiné se snad můžeme těšit na třetí Strážce galaxie (ty Feige lišácky potvrdil), zároveň je pravděpodobné, že svou sólovku dostane Black Widow, Inhumans (kteří byli původně plánovaní do třetí fáze), nebo dokonce Howard the Duck (objevil se v potitulkové scéně Strážců galaxie). Ač má být další fáze dosti odlišná, stále půjde o překrásnou mozaiku propojených příběhů, které nakonec splynou v celek týmovém filmu/ech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také