Třináctý ročník Animefestu opět nadchne fanoušky japonské kultury

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Brno se díky Animefestu znovu na několik dní stane Mekkou fanoušků anime a mangy. Nejstarší con na území České republiky se bude konat od 29. dubna do 1. května a svým návštěvníkům nabídne bohatý program. Ti budou moci navštívit promítání filmů, workshopy, přednášky nebo cosplay soutěže.

Program letošního ročníku bude probíhat téměř nepřetržitě od zahájení až do ukončení festivalu. Pořadatelé pro velký zájem v minulých ročnících zajistili několik sálů, z nichž jeden bude fanouškům k dispozici 24 hodin denně, plus hudební a bojový stan nebo hernu s deskovými hrami. Brněnský con bude mimo jiné promítat filmy Impérium mrtvých, Hana, Alice a případ vraždy, Endride nebo Ghost in the Shell: Arise, které budou k vidění buď dabované nebo v originálním znění s anglickými titulky. Při pátečním zahájení budou pokřtěny výtvory tuzemských autorů – sborník mangy Vějíř a komiks Tisíc masek, jejichž autoři budou také hosty Animefestu. V rámci programu se navíc mohou fandové japonské kultury zapojit do mnoha soutěží. K dispozici bude například Festovní dabing pro dvojice, taneční klání Festdance či K-POP Contest, AMV soutěž anebo cosplay přehlídky.

Festival pořádá sdružení Brněnští otaku pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR a od svého prvního ročníku v roce 2004 si dokázal získat sympatie několika tisíc milovníků mangy a anime. Cena vstupenek je nyní 650 Kč a pro fajnšmekry je zde i možnost koupě VIP lístku za 1 000 Kč, kterých je k dispozici pouze 50 kusů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také