Avatar bude mít nakonec 4 sequely

Přečtěte si

Autor

Je to už několik let, co se nadšení diváci snažili tlačit Jamese Camerona, aby natočil pokračování nejúspěšnějšího filmu planety, Avatara, co nejdříve. A je to i pár let, co James Cameron tvrdil, že má velké plány na tři sequely, přičemž ten třetí, Avatar 4, by byl prequelem. Nedávné rozhovory potvrdily, že se bude natáčet letos na jaře a Avatar 2 spatří světlo světa na Vánoce roku 2017. Vše je nakonec jinak.

James Cameron se nedávno vytáhnul s prohlášením, že Avatar 2 bude mít opět zpoždění a že se na Pandoru a další oblasti podíváme ještě dokonce čtyřikrát. Tentokrát se oficiální datum uvedení do kin Avatara 2 stanovilo na Vánoce 2018 s tím, že Avatar 3 bude v kinech o dva roky později a Avatar 4 a Avatar 5 jakožto dvojfilm v letech 2022 a 2023. Jarní začátek natáčení přitom potvrzen zatím nebyl, čili je možné, že plány se ještě změnily a kamery se rozjedou až ke konci roku či až v roce příštím.

Cameron si dává každopádně na čas a vše vysvětlil následujícím tvrzením: „Pracujeme na čtyřech epických filmech, co dohromady tvoří ságu, ale zároveň fungují samostatně. Na těchto filmech spolupracuji s několika špičkovými scenáristy a designéry. Nové kultury, prostředí… zkrátka cokoliv, co může pomoct oživit náš vytvořený svět. Už teď mohu říct, že ten svět je daleko propracovanější a rozsáhlejší než původní film. Jsem z toho nadšený.“

Cameron se zároveň nechal slyšet, že prioritou vždycky bylo a je kino. Vše směřuje k zážitku, který člověk prožije v natřískaném moderním kinosále a můžeme si být jisti, že audiovizuálně a technologicky budou sequely k Avataru opět bezkonkurenčně o několik levelů výš než cokoliv dalšího na plátně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také