51. ročník AFO zná svého vítěze

Přečtěte si

Autor

Nemusíte studovat fyziku, matematiku či jiné přírodní vědy, AFO je totiž festival pro všechny, co mají rádi vědu, ale i pro školáky a rodiny s dětmi. Pojďme se poohlédnout za letošním ročníkem.

Jak jsme vás zvali v tomto článku,  od 19. do 24. dubna probíhal v Olomouci mezinárodní festival populárně naučných filmů Academia Film Olomouc (AFO).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Převážná část debat a promítání probíhalo v Konviktu, ze kterého je to kousek do historického centra tohoto okouzlujícího města.  Po celou dobu festivalu se akreditovalo více než 5 500 diváků, kteří měli na výběr ze 120 dokumentárních filmů o problémech, které hýbou světem. Kromě diváků se na festivalu podílelo 300 zahraničních a českých hostů. Letos bylo uděleno 7 cen za popularizaci vědy. Již potřetí si odnesl z letošního festivalu cenu za osobní přínos, vizionář v oblasti genetické modifikace Marc van Montag.

Který dokument letos zvítězil? Nejlepším světovým dokumentem je film Nebe a led, který je mimořádně aktuální svým tématem, protože se v něm jedná o globálním oteplování.

V české soutěži zvítězil snímek Kronika králů, pojednávající o legendární Dalimilově kronice. A cenu diváků získal 3D snímek Divoká Afrika, kterým AFO dokázalo, že do kin dokáže přitáhnout nejen studenty, ale i rodiny s dětmi či školáky z celého okolí Olomouckého kraje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kromě vítězných filmů se mohli diváci účastnit několika debat, které se týkaly epilepsie, partnerských vztahů, otázky genderu či hormonální antikoncepce. Večer následoval v atriu hudební program, o který se postaral nejeden DJ.

A kdy se můžeme těšit na další ročník festivalu AFO? Ten příští se bude konat od 25. do 30. dubna 2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také