Začne Lobo konečně vraždit na filmových plátnech?

Přečtěte si

Autor

Úspěch mládeži nepřístupného Deadpoola stále doznívá v oznamování a upravování filmových premiér velkých studií. S nově nabytou sebejistotou se zčistajasna začínají rojit plány na přípravu odvážnějších komiksových adaptací. Nyní se tak začíná konečně odlepovat ze země i film o vraždícím maniakovi Lobovi, který je u DC v plánu již delší dobu.

Na palubu filmu se totiž dostal scénarista Jason Fuchs. Ten se zřejmě studiu osvědčil při psaní scénáře k chystané Wonder Woman. Na scénáristickém opasku mu ještě visí dva filmové skalpy, žádný z nich ovšem není dostatečně přesvědčivý (Doba ledová 4: Země v pohybu, Pan). Fuchs má prý ignorovat dosavadní vývoj projektu a začít psát úplně od začátku. A není se čemu divit.

Film o Lobovi je v různých fázích vývoje již několik let. Projekt se poprvé rozpohyboval v roce 2009, kdy se pod něj stačil podepsat Guy Ritchie (Sherlock Holmes, Krycí jméno U.N.C.L.E.). Toho po třech letech vystřídal Brad Peyton (San Andreas), který k sobě přilákal i marvelovského scénáristu Dona Paynea a hlavně megahvězdu Dwaynea Johnsona.

LoboSnímek však nezapadal do nově vytvořeného konceptu sdíleného filmového univerza. U DC ho tak uložili na neurčito k ledu. Proslýchalo se, že je stále v přípravě, ale když Johnson vzal roli Black Adama, naděje na Loba v této podobě zcela vyhasly. Studio teď musí najít způsob, jak nekonvenčního hrdinu přirozeně zasadit do jejich nového vesmíru.

Lobo je totiž poměrně nekonvenční týpek. Je posledním zástupcem rasy Czarnianů, rasy, kterou mimochodem jen tak pro zábavu celou vyvraždil. Prostorem se přepravuje na vesmírné motorce a v mozku mu nepřetržitě hraje metalová hudba. K tomu všemu je prakticky nesmrtelný a má nadlidskou sílu. Tedy aspoň tak vypadá jeho nejpopulárnější verze, která byla vytvořena v devadesátých letech. Film se může rozhodnout využít i původního plytkého Loba z osmdesátek nebo modernější, unylé verze z roku 2014.

Snímek je dalším projektem z rozrůstající se ambiciózní řady připravovaných filmů od DC. Batman v Superman nám už příští týden ukáže, jak si studio vlastně představuje další posun svého filmového světa. Pokud se uspěchaná snaha vyrovnat se Marvelu ukáže být neúspěšnou, mohli bychom se vraždícího maniaka dočkat o něco dříve. S jeho pracným zasazením do komplikovaného DC univerza se ale jeho premiéry dočkáme zřejmě až za pěknou řádku let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také