O čem bude Spielbergův virtuální svět Ready Player One?

Přečtěte si

Autor

Dnešní svět začíná být čím dál obtížnější místo pro život, stále více a více lidí utíká do světa alternativního, tedy převážně do toho virtuálního. Řekneme si, jak bude náš svět vypadat třeba v roce 2045, a jaké možnosti budeme mít, co se týče útěku a do toho světa virtuálního.

Ready player one (v českém překladu Hra začíná) je kniha, která nám o tom, jaké možnosti budeme mít v roce 2045, řekne mnohem více. Spisovatel Ernest Cline nevidí naši budoucnost zrovna optimisticky a jeho vizi nám do filmové podoby převede nikdo jiný než sám velký Steven Spielberg.

Film pojednává o alternativním světě Oasis, kde můžete cestovat po tisícovkách různých planet, potkávat nové známé, pracovat, zamilovat se.  Zní to více než krásně, mít takové možnosti útěku před ne příliš růžovou realitou. Oasis má na světě miliony fanoušků a ještě větší mánie propukne, když se dozví, že tvůrce programu, zesnulý Wade Watts ve své závěti prozradí, že Oasis skrývá jedno velké překvapení. Tím překvapením je nekonečné bohatství, velká moc a sláva, po které touží skoro každý. Mezi fanoušky se strhne o tento poklad velká bitva, která překročí hranici virtuálna a zasáhne je v osobním životě, kde už to přestává být legrace a začíná jít opravdu o život.

V hlavních rolích připravovaného snímku se představí Simon Pegg, který nespolupracuje se Stevenem Spielbergem poprvé, dále Tye Sheridan a Olivie Cooke. Ready player one by měl pak spatřit světlo světa v roce 2018 a jistě se máme, na co těšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také