TOP 7: Nejlepší superhrdinské filmy nezaložené na komiksech

V posledních letech určují ve světové kinematografii trend filmy se superhrdiny. Víceméně všechny jsou založené na komiksové předloze. Najdou se ale také světlé výjimky.

DC nebo Marvel? Toť nekonečná rozepře mezi fanoušky hltající tato dvě nejznámější komiksová vydavatelství, jež také produkují vlastní velkofilmy o postavách z barevných sešitů. Filmy, které vydělávají velké peníze a umožňují divákům vidět své oblíbené hrdiny, idoly, ba i vzory, však mají jednu velkou výhodu – jejich postavy jsou několik let (třeba i dekády) staré. Není proto divu, že mají v kinech větší šanci uspět, byť jen pouze u svých horkokrevných fanoušků. Velmi se proto cení, že se najdou v těchto vodách i takové filmy, které naopak na žádné komiksové předloze založeny nejsou, tudíž by měly být originální. Tvrdím „by měly být“ proto, že kdyby nebylo komiksů a následně i jejich filmových podob, pak by těžko vznikly. Tvůrci si sem tam vypůjčí pár vlastností z tamté postavy, poté z té druhé, a tak bychom mohli pokračovat do zániku Země.

My jsme pro vás vybrali 7 nejlepších superhrdinských filmů, které nejsou založené na komiksech a které opravdu stojí za zhlédnutí.

Kronika

Debutující snímek talentovaného Joshe Tranka, který sleduje partu tří přátel, jimž doslova změní život setkání s mimozemským objektem. Ten jim dal nadpřirozené schopnosti, jež však brzy obrátí proti sobě.

Úžasňákovi

Animovaný film studia Pixar o rodince superhrdinů, která se snaží žít obyčejným životem smrtelníků a příliš na sebe neupozorňovat. Musí však vyrazit do akce, když je v sázce osud světa.

Darkman

Povedený, nápaditý film od Sama Raimiho, jenž vypráví příběh o brilantním vědci Peytonu Westlakeovi (Liam Neeson) pracujícím na medicínském objevu umělé kůže. Poté, co gang přepadne jeho manželku a laboratoř vyhodí do vzduchu i se samotným Peytonem, nastane velký obrat. Po městě se začne potulovat mstivý Darkman.

darkmanraimi2

Škola superhrdinů

Vtipná alegorie na školu doktora Xaviera z x-menovské ságy, ve které se studenti učí na škole pro superhrdiny. Ze žáka se buďto stane superhrdina nebo tzv. pomocník. Kde je ale napsáno, že i pomocníci nemohou být superhrdinové?

Sly High 1920x1080

Hancock

Alkoholik, povaleč, budižkničemu, přesto chlap obdařený nadlidskou silou a schopností létat.  To je Hanckock (Will Smith). I když někoho sem tam zachrání, většinou při tom nadělá víc škody než užitku. Když ale zachrání život Rayovi, změní se mu tím život takovým způsobem, že se mu o tom ani nezdálo.

Hancock

RoboCop

Kultovní film Paula Verhoevena. Policista Alex Murphy utrpí během zásahu zranění těžko slučitelná se životem. Je tu však naděje. Mohl by se stát součástí programu společnosti OmniCorp, která se zabývá robotikou. Z Alexe se tak stává nová tvář policejního sboru, napůl člověk a napůl robot – RoboCop.

Vyvolený

David Dunn (Bruce Willis) přežil jako jediný ze stoosmnácti pasažérů a sedmi členů posádky tragickou nehodu vlaku. Jak je to vůbec možné? Mohl by být nezranitelný? Nebo to byla pouhá náhoda. Odpověď na tuto otázku se dozvíte ve skvělém thrilleru od M. Night Shyamalana (Šestý smysl, Znamení).

Unbreakable (2003) 2

Jaký film byste rádi viděli na seznamu vy? Podělte se s námi o vaše tipy.