Remake Nedotknutelných obsazuje hlavní role

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Už nějaký ten rok panuje otevřená otázka ohledně amerického remaku francouzského komediálního dramatu Nedotknutelní (Intouchables). Nyní to vypadá, že je již známé obsazení dvou hlavních postav. S touto informací přišel prvně deník Deadline.

Untouch1

Nějakou dobu se šuškalo o tom, že by si ústřední dvojici postav zahráli Chris Rock a Colin Firth. Od roku 2014 je však do role ošetřovatele Drisse obsazen komik Kevin Hart. Colina Firtha, původně zamýšleného pro postavu ochrnutého boháče Phillippa, nahradil v obsazení Bryan Cranston (Perníkový táta). Duo herců by tedy nakonec leccos utáhlo. Co se režie týče, té by se měl zhostit Simon Curtis (Dáma ve zlatém, Můj týden s Marylin). Točit se bude dle scénáře Paula Feiga (Špión).

Nedotknutelní patří mezi kritikou i diváky nesmírně ceněné snímky. Příběh o lidskosti a přátelství mezi kvadruplegickým aristokratem a jeho prostořekým ošetřovatelem z francouzského předměstí, založeným na skutečné události nejenže sklidil velký úspěch, ale i celosvětově vydělal v kinech přes 425 miliónů dolarů.

Bylo tedy jen smutnou otázkou času, kdy se film stane obětí zbytečné „módy“ remaků pár let starých filmů. Lze tedy říci, že si The Weinstein Company nasadila poměrně vysokou laťku s filmem, jehož remake snad ani nikdo nechce. Nehledě na to, jak obtížné bude dosáhnout kvalit původního snímku, v němž byl patos dávkován velmi lehce a odměřeně a jen tam, kde to bylo nutné. O fungující chemii mezi aktéry nemluvě. Filmaři tedy žel mohou jen mile překvapit…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také