Jak to bude s dalšími Terminátory?

Přečtěte si

Autor

Terminator: Genisys nebyl dobrý film. Kopírka legendárních prvních dvou dílů šlápla na kuří oka hodně lidem a odrazilo se to jak na vlažných recenzích, tak i na tržbách. Naději na pokračování však přiživil pořád ještě hvězdný Arnoldův status ve zbytce světa a pětka se tak vyhoupla na nakonec solidních 440 milionů dolarů celkem. O šestce ale stále vidu ani slechu.

Paramount již dříve oznámil, že chystá na roky 2017 a 2018 další sequely. Jenže: po nemastném neslaném přijetí Genisys studio preprodukci okamžitě stoplo a na místo data premiéry „Genisys 2“ honem napasovalo remake Pobřežní hlídky s Dwaynem Johnsonem. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že se dalších Terminátorů nedočkáme. Jenže: nedávno přišel Arnold Schwarzenegger s prohlášením, že sequely budou a že se na ně těší (doslova: „I am looking forward to it, absolutely„), čímž opět celé haló kolem slavné značky, zvlášť když s datem „Genisys 3“ (29.6. 2018) se prozatím nehýbalo, rozproudil.

Jedna věc je však mluvení do médií a druhá věc je realita. Nyní má jakýkoliv další díl s Terminátorem nejasnou budoucnost a není ve vývoji. Nejsou známí herci, tvůrci, příběh… nic. Jediné, o co se můžeme nyní opřít, je Arnoldovo slovo. Ten už za chvíli odkroutí sedmdesátku a po jeho velkém návratu před pár lety fandy těší spíše sporadicky. Terminátor je defacto jediná velká značka, ve které se po svém comebacku Arnold vrátil. Pokračování Conana nebo Dvojčat zřejmě již nikdy nevznikne.

A proč to vlastně řešíme, říkáte si? Hlavní problém celé kauzy tkví v tom, že v roce 2019 se vrátí práva duchovnímu otci série Jamesi Cameronovi, čehož chtěl Paramount právě využít a podojit značku ještě dokud to jde. Bohužel vydávat špatné filmy se nevyplácí a je ve hvězdách, jestli Paramount vůbec stihne nějaké pokračování Terminátora v šibeniční lhůtě dokončit. A už vůbec není jasné, co se svým dítkem pak udělá James Cameron, který letos začne s masivní produkcí několika Avatarů zároveň…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také