Darth Maul se vrací ve fanouškovském prequelu!

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Darth Maul (v oficiální filmové verzi hraje Ray Park) patří mezi nejikoničtější záporáky všech dob. A to i přesto, že na plátně nedostal příliš prostoru. Objevil se pouze v první prequelové epizodě Skrytá hrozba, kde byl poražen mladým Obi-Wan Kenobim (Ewan McGregor). Následně tato postava vystupovala i v animovaném seriálu Klonové války. Ikonický Sith se nyní vrací v akcí nabušeném fan filmu, který ukazuje ukončení Maulova výcviku a jeho definitivní přechod z učedníka na sithského lorda.

Za krátkým fanouškovským snímkem Darth Maul: Apprentice stojí mladý režisér Shawn Bu, který spolu se svým štábem pracoval na filmu o zhruba patnáctiminutové stopáži necelé dva roky. Dlouhá práce je tak na krátkém filmu dosti vidět. Autoři se vyřádili obzvláště na choreografii soubojů, které jako by byly vystřižené z Hvězdných válek. Celkové pojetí působí velmi dobře, od masek a kostýmů, až po souboje a výkony herců.

tgt

Režisér a autor celého projektu podotkl, že celý snímek není založen ani na komiksech či knihách, a pramení čistě z touhy natočit co možná nejlepší souboje se světelnými meči a poskytnout postavě Maula více prostoru. Tvúrci si navíc nemohli přát lepší načasování pro dokončení filmu, než krátce po uvedení sedmého dílu Star Wars.

Cc4SMOpVIAAeSaY

Ve filmu sledujeme zmíněného sithského učedníka, jenž od Dartha Sidiouse dostane za úkol zneškodnit výzvědnou skupinu Jediů. Maula si tu zahrál Ben Schamma, choreografii soubojů měl na starosti Vi-Dan Tran. Není známo, jak vysoký byl rozpočet, ani kde přesně se natáčelo. Nicméně od svého uvedení na YouTube dne 5. března nasbíral Darth Maul: Apprentice k dnešnímu dni přes pět miliónů shlédnutí. Snímek se odehrává před první prequelovou epizodou a je natočen velmi úderně a zábavně. Ostatně, posuďte sami níže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také