5 důvodů, proč jít na film Eva Nová

Přečtěte si

Autor

Mezi výběrem světové tvorby můžete v kinech narazit i na filmy, které nejsou naší zemi tak úplně vzdálené. Slovenský režisér Marko Škrop, do nedávna pohybující se především v prostředí slovenské televize Markíza, přichází s dramatem Eva Nová, a my přicházíme s pěti důvody, proč si na jeho film zajít do kina.

Slovenský film s mezinárodním oceněním

Škropův film dostal svoji světovou premiéru až na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde se filmovým kritikům zalíbil natolik, že vyhrál ocenění za filmový objev roku.

I v Česku známá slovenská herečka v hlavní roli

Evu Novou hraje Emília Vášáryová, která je samozřejmě známější ve své domovině, českému divákovi by ale rozhodně neměla být cizí. Roli dostala i v populárních Pelíšcích, Andělské tváři od Zdeňka Trošky nebo Václavovi s Ivanem Trojanem.

f99bb3e008d75c3bfad682164616fb80

Film o filmové hvězdě

Eva Nová byla kdysi velice známou herečkou, než tedy kvůli závislosti skončila v protialkoholní léčebně. Filmovou kariéru však po svém návratu zpět do života nestaví na první místo, jelikož má daleko závažnější problém, kterému se musí postavit.

Výchovný motiv

Jakmile se Eva vypořádá se svým problémem se závislostí, další velkou výzvou se pro ní stává napravení vztahů, které svými zlozvyky zničila. Vyléčená alkoholička musí a chce obnovit své pouto se synem, kterého tím zasáhla nejvíc. Na tom může každý divák spatřit to, kde až může neřízené pití alkoholu skončit.

1914547_10153502881342283_5698657138725053845_n

Skvělé hodnocení profesionálních kritiků i diváků

Mimo světovou premiéru v Torontu se k filmu dostalo už i několik desítek lidí u nás a na Slovensku. Na Mezinárodním filmovém festivalu sklidilo drama obrovský úspěch a skvělého ohlasu se dočkalo i u běžných diváků, kteří chválou a kladným hodnocením nešetří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také