300: Kam nás zavede třetí film?

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Zack Snyder uvažuje o návratu do světa 300, tentokráte vymění ryk evropských válečníků za beznadějnost Američanů.

První díl komiksové adaptace Franka Millera byl překvapivým hitem. Namakaní Sparťané s Gerardem Butlerem v čele dokázali v kinech vybojovat celosvětově přes 456 milionů dolarů. Pokračování po kvalitativní stránce už taková sláva nebyla, ale pořád si z kas odneslo slušný balík. Není proto divu, že Zack Snyder, režisér prvního dílu a producent toho druhého, uvažuje o natočení dalšího počinu ze světa drsných komiksových válečníků.

NEagkbz3AoIBdc_1_b

Pokud by k realizaci třetího kousku došlo, dočkali bychom se jedné velké změny. Zack Snyder totiž uvažuje o změně prostředí a opuštění starověkého Řecka. Přesunout bychom se měli na americký kontinent, do doby George Washingtona a jeho boje proti tyranizujícím Angličanům. Režiséra zaujala myšlenka pojmout životopis prvního amerického prezidenta jako sled dynamických bitev. Ovšem to není jediný nápad, který tvůrci Watchmenů koluje v hlavě.

Druhá varianta se týká pevnosti Alamo. Ta byla sídlem amerických rebelů ze státu Texas, kteří museli čelit obrovské přesile mexického vojska. Konceptem boje silných a urputných vojáků proti nespočetné přesile má tato událost mnohem blíže k původní 300, tak uvidíme, čeho se nakonec dočkáme.

4 KOMENTÁŘŮ

 1. Souhlasim se vsema.. Druhy dil ma nezodpovezeny konec pribehu.. At to dokonci a pak at zacnou s novym pribehem.. Kazdy ceka na treti a dokoncujici bitvu Reku a Persanu..

 2. nezní to špatně ale čekal jsem zakončení
  v rámci příběhů Řecko perských válek
  když první a druhý díl na sebe navazují
  a druhý díl má otevření konec tak jsem spíše čekal o uzavření na trilogii poslední bitvou
  u Platají a myslím si že by to bylo velkolepé zakončený pokud by si s tim dali práci a dali tomu takovou svěžest jako u prvního filmu 300 bitva u Thermopil
  ale za mě ten 3díl bude bude propadák
  protože pro me jako pro fanouška téhle ságy
  tak to pro me nebude mít nic s tim to společného nápad je to skvělí ale proč nezakonči tu to sagu a pak až jdou vymýšlet noví děj … to jako druhý díl který má neuzavreny dej nechají jenom tak to ležet
  1 díl končil bitvou u Platají kam bych to vrátil a zakončil bych to tím…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také