Wolverine 3, Avatar 2 a řada dalších filmů má stanovenou premiéru

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Na webových stránkách My Entertainment World byly zveřejněny přibližné termíny začátku natáčení a premiér řady diváky velmi hojně očekávaných snímků, chystaných v roce 2017. Pojďme se tedy podívat na bližší informace o filmech, na než se můžeme těšit.

Wolverine 3

reg_1024.wolverine.mh.092412

Chronologicky první na řadě by měl být třetí film s oblíbeným mutantem, vyzbrojeným adamantiovými drápy. Ano, řeč je o Wolverinovi a jeho bohužel na nějakou dobu posledním samostatném filmu. Hugh Jackman potvrdil, že půjde o jeho konečné vystoupení v roli tohoto hrdiny. Kdo z hereckého světa se postavy naštvaného Kanaďana ujme po něm, je otázkou budoucí minulosti. Snad tedy půjde o velkolepé rozloučení.

Produkce filmu začne 25. dubna tohoto roku, natáčecími lokacemi budou nejspíš New Orleans a New Mexico. Ve filmu se krom titulní postavy objeví také Patrick Stewart v roli Charlese Xaviera. Další obsazení není známo. Režie se ujme James Mangold (Walk the Line, Wolverine). Do kin by měl poslední film s hrdinným „rosomákem“ Loganem dorazit v březnu 2017.

Avatar 2

Avatar_6

Nedávno odsunuté pokračování nejvýdělečnějšího filmu všech dob v režii vizionářského Jamese Camerona se taktéž začne natáčet v dubnu. Točit se prý bude hlavně na Novém Zélandu, který tak po legendárních prstenových trilogiích Petera Jacksona získal pod svá pomyslná křídla další velký filmový projekt. Scénář k filmu napsali Rick Jaffa a Amanda Silver (Jurský svět, Úsvit planety opic). Datum vydání filmu zatím nebylo zveřejněno. Opět se setkáme se starými hrdiny v podání herců Sama Worthingtona, Sigourney Weaver, Zoey Shaldany a Stephena Langa.

Ghost in the Shell

ghost_in_the_shell_character_concept_design_by_tataar-d87wspy

Práva na filmovou adaptaci cyberpunkové mangy autora Masamune Shirowa, přešla od studia Walt Disney Pictures do rukou Paramount Pictures, a nakonec jeho produkce začne prý už tento měsíc. Natáčet se bude v Hong Kongu, na Novém Zélandu, v Šanghaji a Macau. Režisérem bude Rupert Sanders (Sněhurka a Lovec). Půjde o akční film a zahrají si v něm mimo jiné Scarlett Johansson, Sam Riley a Pilou Asbæk. Premiéra je stanovena na 31. března 2017.

Blade Runner 2

ZZ3340101D

Horlivě očekávané pokračování kultovního cyberpunkového sci-fi by se mělo začít natáčet v červenci, přičemž hlavními natáčecími štacemi budou Velká Británie a Maďarsko. Režie se ujme  Denis Villeneuve (Sicario: Nájemný vrah). Na scénáři se podílí Michael Green (Green Lantern) a spoluautor scénáře prvního dílu, Hampton Fancher. Příběh by se měl zakládat na nápadech režiséra prvního Blade Runnera, Ridleyho Scotta, a právě Fanchera. Časově se bude odehrávat několik desítek let po konci předchozího dílu, natočeného roku 1982.

Ve filmu si zahrají Ryan Gosling (Sázka na nejistotu) a Harrison Ford, který se tak po Star Wars navrací k další ze svých titulních rolí.

Fifty Shades Darker

fifty-shades-darker-movie

Na své si dle všeho přijdou i milovníci červené knihovny. Pokračování výdělečné adaptace erotické knižní trilogie autorky, známé pod pseudonymem E. L. James, započne natáčecí proces tento měsíc. Hlavní natáčecí štací bude Vancouver. Premiéra bude příznačně na den sv. Valentýna. Do titulních rolí se vrátí Dakota Johnson a Jamie Dornan. Do pokračování je též obsazena Kim Basinger.

Prometheus 2

what-is-ridley-scott-thinking-with-prometheus-2-what-s-even-happening-with-prometheus-2-396110

Pokračování, které ponese název Alien: Covenant, bude stejně, jako první díl režírován Ridleym Scottem a značí tak mistrův stávající návrat k žánru sci-fi a vetřelčí filmové sáze. Na scénáři se podílí v toto výčtu již zmiňovaný Michael Green a Jack Paglen (Transcendence). Půjde o druhou kapitolu připravované trilogie, která by měla konceptuálně i fakticky navazovat a být velmi úzce napojena na Scottovu práci na filmu Vetřelec z roku 1979. Z posádky prvního dílu by se měl navrátit jen Michael Fassbender, malou roli si možná zahraje Noomi Rapace. Film by měl přijít do kin v říjnu 2017.

Transformers 5

transformers 4

A nakonec tu máme další pokračování dosud nekončící filmové smršti o mimozemských robotech, schopných trasformovat se v motorová vozidla, a jejich nekončících sporech. Film by se měl údajně začít natáčet v průběhu května tohoto roku. Režírovat jej bude opět Michael Bay a do své role by se měl navrátit Mark Wahlberg.  Autory scénáře jsou Art Marcum, Matt Holloway, a Ken Nolan. Film zatím nemá stanovené datum vydání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také