Víkendové tržby: Kung Fu Panda pokračuje v krasojízdě

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Super Bowlový víkend se negativně odrazil na statistikách návštěvnosti amerických kin – na novinky se nechodilo. Star Wars mají dvě miliardy celosvětově.

 1. místo –Kung Fu Panda 3: 21 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo –Hail, Caesar!: 11,4 milionů, novinka
  3. místo – REVENANT Zmrtvýchvstání: 7,1 milionů, 7. týden v žebříčku
  4. místo – Star Wars: Síla se probouzí: 6,8 milionů, 8. týden v žebříčku
  5. místo – The Choice: 6 milionů, novinka
  6. místo – Pýcha, předsudek a zombies: 5,2 milionů, novinka
  7. místo – Do posledního dechu: 4,7 milionů, 2. týden v žebříčku
  8. místo – Poldův švagr: 4,5 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – The Boy: 4 miliony, 3. týden v žebříčku
  10. místo – Dirty Grandpa: 4 miliony, 3. týden v žebříčku

Když je ve Spojených státech na programu finále amerického fotbalu (upřímně ani nevím kdo s kým a kolik hrál), tak se žádné davy lidí do kinosálů moc nehrnou. Kromě novinkám tak vlastně všem filmům spadla návštěvnost poměrně drastickým způsobem, což sice udrželo trojku Kung Fu Pandy s 21 miliony na prvním místě žebříčku, ale ostatní snímky se ocitly v děsivě červených číslech.

Hail-Caesar-trailer

Když už je řeč o těch novinkách, tak tento víkend odstartovala na druhém místě hvězdně obsazená Coenovka Hail, Ceasar! Chválená retro žánrovka ze zlatého věku Hollywoodu otevřela za nelichotivých 11,4 milionů. To sice vzhledem k nízkému rozpočtu (22 milionů!) není nijak zvlášť děsivý výnos, ale osobně jsem od tohoto tématu čekal mnohem víc. Kámen úrazu je především v nedbalé producentské péči, která naplánovala uvedení snímku do kin na opravdu nešťastné období.

Třetí a čtvrtý flek berou stálice REVENANT Zmrtvýchvstání, respektive Star Wars: Síla se probouzí. Druhý jmenovaný film se už zdárně přehoupl přes 900 milionů v Americe a 2 miliardy ve zbytku světa. Naprosto dechberoucí výsledky, opravdu. Nedostižné hity Jamese Camerova sice zůstaly v klidu, ale myslím si, že ve studiu Disney jsou všichni nadmíru spokojeni.

1280x720_pride_prejudice_zombies

Páté místo obsadila novinka The Choice. Tato romantika z pera spisovatele Nicholase Sparkse (Zápisník jedné lásky, Milý Johne) však sbírá jednu negativní recenzi za druhou a tak se nemůže nikdo divit, že z toho bylo jen 6 milionů za otevírací víkend. Ještě hůře dopadla šílenost Pýcha, předsudek a zombies. Zde byly ohlasy diváků mírně nadšenější, ale i tak nebyl o tento „remake“ příliš velký zájem – 5,2 milionů mluví samo za sebe.

Do desítky se vešlo ještě drama Do posledního dechu (4,7 milionů), komedie Poldův švagr (4,5 milionů), horor The Boy (4 miliony) a šaškárna Dirty Grandpa (4 miliony).

Za týden by nás měly čekat pořádný filmový hodokvas. Startuje totiž očekávaná komiksovka Deadpool nebo dvojka kultovního Zoolandera.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také