Víkendové tržby: Deadpool stále drtí konkurenci

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Nekompromisní komiksový nářez bodoval i ve svém druhém týdnu v amerických žebříčcích a nechal za sebou několik nováčků.

 1. místo – Deadpool: 55 milionů, 2. týden v žebříčku
 2. místo – Kung Fu Panda 3: 12,5 milionů, 4. týden v žebříčku
 3. místo – Risen: 11,8 milionů, novinka
 4. místo – Čarodějnice: 8,685 milionů, novinka
 5. místo – Jak přežít single: 8,220 milionů, 2. týden v žebříčku
 6. místo – Race: 7,275 milionů, novinka
 7. místo – Zoolander 2: 5,5 milionů, 2. týden v žebříčku
 8. místo – Star Wars: Síla se probouzí: 3,836 10. týden v žebříčku
 9. místo – REVENANT Zmrtvýchvstání: 3,8 milionů, 9. týden v žebříčku
 10. místo – Hail, Caesar!: 2,640 miliony, 3. týden v žebříčku

Ono to vlastně není až takové překvapení. Drzý Deadpool sbírá nadšené ohlasy ze všech koutů světa, proto bych se vůbec nedivil, kdyby ho na prvním místě box-office vystřídali až za měsíc Batman se Supermanem (no dobrá, to možná trochu přeháním), protože méně zajímavější konkurence zkrátka nestíhá. Druhý týden v kinech a dalších 55 milionů dolarů je vynikající výsledek, který v celkovém součtu znamená 235 milionů z USA a téměř půl miliardy celosvětově. U Foxů tedy narazili na zlatý a zároveň notně hláškující poklad, který ještě rozhodně neřekl své poslední slovo. Těšíme se na nášup. Dvojka už se samozřejmě připravuje.

Z uctivé vzdálenosti vše sleduje Kung Fu Panda 3. Té stačilo 12,5 milionů na obhájení druhého místa z minulého týdne, což je pořádná ostuda především pro několik novinek, které svým startem rozhodně nepřesvědčily. Nejlépe se dařilo historickému snímku Risen (u nás se bude promítat pravděpodobně s názvem Ve jménu Krista), který je zasazen do starého Jeruzaléma těšně po ukřižování Božího syna a skupinka římských vojáků zde dostane za úkol potlačit hrozící povstání. V hlavních rolích si to prý dávají Joseph Fiennes a Tom Felton, ale ani víceméně pozitivní ohlasy nestačily na víc než 11,8 milionů. S dvacetimilionovým rozpočtem však nejde o žádný zásadní propadák.

Čtvrtý flek spadl do klína hororové Čarodějnici, kterou mohli čeští diváci vidět v létě na MFF v Karlových Varech a celkem dost si ji pochvalovali (71 % na CSFD). V Americe jsou recenze této novinky ještě o chlup lepší a díky divácké přízni si snímek došel pro téměř devět milionů dolarů.

První polovinu žebříčku uzavírá rozverná komedie Jak přežít single (8,2 milionů) a na šestém místě otevřela další novinka tohoto týdne a to sportovní drama podle skutečných historických událostí Race. Jedná se o příběh legendárního černošského sprintera Jesseho Owense, který v roce 1936 na olympiádě v Berlíně těžce vytřel zrak všem nepřejícím nacistům v hledišti a pořádně tak zkazil léto Adolfu Hitlerovi. Recenze hovoří o mírně nadprůměrném životopisném filmu, který jen těžko obstojí v blockbusterové konkurenci. Ostatně těch jeho slaboučkých 7,2 milionů hovoří za vše.

Na sedmé místo klesla novinka z minulého týdne Zoolander 2 (propad o více než 60 %, 5,5 milionů za víkend) a na dalším místě oslavily nové Hvězdné války jubilejní desátý týden v amerických kinech výsledkem 3,8 milionů. Následuje oscarové Zmrtvýchvstání (o pár tisíc slabší výkon než u Star Wars) a nejvýdělečnější desítku aktuálního víkendu uzavírá fantasticky obsazená Coenovka Hail, Caesar! s 2,6 miliony.

3 KOMENTÁŘŮ

 1. … nooo, to je otázka za milion 😀 Film by musel ještě masivně zabrat mimo USA, ale zažít ještě dva tři podobné víkendy, tak je to reálné. Osobně tomu ale moc nevěřím

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také