Daredevil: Druhá série muže beze strachu má první teaser

Seriálový Daredevil patřil bezpochyby k největším komiksovým senzacím roku 2015 a nakopl nyní vznikající propojené seriálové univerzum, odehrávající se na „televizním pomezí“ Marvel Cinematic Universe. Nyní jsme se dočkali první upoutávky na druhou sérii. Ta má na obrazovky přijít už v březnu.

Netflixácký Daredevil měl vše, co fanoušci očekávali: charismatického a děsivého (konečně, Marvele!?) záporáka (samozřejmě je řeč o Wilsonu Fiskovi, aka Kingpinovi), perfektní temnou atmosféru, kvalitní scénář, chemii mezi herci a akci, která svou naturalističností a dokonale nacvičenou choreografií soubojů místy až vyrážela dech. Druhá série slibuje přinést mnohem víc, a já se bezvýhradně těším. Tady se dle mého totiž s přihlédnutím k předchozím kvalitám není příliš čeho bát.

Daredevil-Season-2-featured

Krátké ohlédnutí…

Daredevil patří k nejoblíbenějším hrdinům Marvel universa. Slepec jménem Matt Murdock, obdařený chemikáliemi zesílenými smysly, který je ve dne právníkem a v noci maskovaným ochráncem newyorské čtvrtě Hell’s Kitchen, si zkrátka za dlouhé dekády své existence získal bezpočet fanoušků. Historicky úplně první číslo s Mužem beze strachu vytvořili scénárista Stan Lee a kreslíř Bill Everett v roce 1964. Na jeho značně pestrém komiksovém životě se však samozřejmě podílela další slovutná jména, namátkou třeba Frank Miller, Brian Michael Bendis, či Ed Brubaker.

Bylo tedy otázkou času, kdy přijde filmové zpracování. Fanoušci zajásali, když do kin přišel v roce 2003 Daredevil s Benem Affleckem v hlavní roli. Film byl ale spíše zklamáním a dojmy z něj jsou dodnes značně rozporuplné. Ďábel strážný tak byl na několik let uzavřen k ledu. A to až do roku 2015, kdy přišla již zmíněná a chválená seriálová verze.

V jejím závěru Matt Murdock dopadl a po vzájemné bitce předal spravedlnosti svého soka, krále zločinu, Wilsona Fiska. Ten má za své skutky stanout před soudem. Krom starých známých se můžeme těšit na antihrdinu a zabijáka zločinců s lebkou na hrudi, řídícího se vlastními zákony: Punishera, kterého si zahraje Jon Bernthal (na snímku z natáčení), a Elektru (Elodye Yung), Mattovu ex přítelkyni, o které padla jemně zahalená zmínka už v jedné scéně v průběhu předchozí série.

Tvůrci slibují uložit na Murdockova bedra pořádnou nálož problémů a nesnází, a proto nezbývá než se těšit, jak si s nimi syn boxera, jemuž se pro jeho neústupnost v ringu přezdívalo „Mlátička,“ popere a vypořádá.

„Tvá práce ještě není hotova,“ tato věta ze spotu naznačuje, že se Fisk vrátí, a to s velkou parádou, na což se jistě všichni těší a spolu s následující větou „Nastal čas vyrovnat všechny dluhy,“ naznačuje nadcházející střet a konfrontaci. Čeká nás tedy po zajímavé Jessice Jones pořádná seriálová nálož.

Daredevila začne Netflix vysílat 18. března. Po něm bude následovat první série seriálu o nájemném hrdinovi s neprůstřelnou kůží a nadlidskou silou, Luku Cageovi, a seriál Defenders, který všechny zmíněné seriálové hrdiny spojí ve společném dobrodružství. Zkrátka takoví „seriáloví Avengers.“ Ani jeden ze dvou jmenovaných zatím nemá stanoveno datum uvedení. Zároveň by se snad mělo pracovat na spin-offu s Punisherem.