Třetí ročník Future Gate festivalu je za dveřmi

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Festival sci-fi filmů Future Gate se po dvou úspěšných ročnících v české metropoli představí také v Brně. Fanoušky láká nejen na osvědčené klasiky.

Předchozí dva ročníky festivalu věnované filmům z žánru science fiction se konaly pouze v pražském kině Bio Oko. Díky pozitivním ohlasům se letos poprvé mohou fanoušci těšit i na projekce kultovních snímků v Brně, konkrétně v Kině Art. Pro milovníky sci-fi si organizátoři připravili bohaté menu. Dostane se na kultovní pecku režiséra Ridleyho Scotta, Blade Runner, s Harrisonem Fordem v hlavní roli, nebo na Sigourney Weaver jako Ripleyovou ve druhém pokračování ságy Vetřelec, Vetřelec3 v rozšířené verzi od Davida Finchera. To však není všechno. Během čtyř dnů festivalu se celkem promítne sedm snímků. Program doprovodí i blok krátkých filmů iSHORTS se sci-fi tematikou, besedy, výstavy a dekorace.

Třetí ročník festivalu Future Gate se v pražském kině Bio Oko uskuteční 3.-6. března a v brněnském Kině Art 17.-20. března. Informace a kompletní program lze nalézt na webových stránkách výše zmíněných kin nebo přímo na webu festivalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také